Новини з 1996 року

Хто або що врятує кременчужан? Ранкові бесіди мешканців міста

Марина Баніт 27 грудня 2017 11:10 700 0

Мешканці Кременчука просять Віталія Малецького проїхати вулицями міста й понюхати повітря. 

Про це кореспонденту повідомили перехожі, що стояли на вулиці.

- Знову смердить, знову труять! - сказав хтось роздратовано вголос.

Слово за слово, і пішла розмова між незнайомими людьми. Мова зайшла про сморід, який зазвичай стоїть уночі, а сьогодні вже зранку на вулицях у районі Водоканалу немає чим дихати. Кременчужани скаржилися одне одному на нескінченний отруйний сморід. За тим, що повідомили мешканці, їхні родичі і знайомі з інших районів заявляють, що вони теж періодично відчувають сморід у повітрі.

На запитання кореспондента, чому не телефонуєте 15-63, одна жінка поважного віку відповіла:

- То забавка для наївних! Смердить сильно раз або двічі на тиждень - це стабільно. І мова про специфічні промислові запахи, які ні з чим не сплутаєш. І що, щось змінилося? Телефон 1563 - це щоб активних заспокоїти: зателефонував - і совість заспокоїв, що щось зробив. Це психотерапія. У мене сусідка кудись телефонує, може, туди.

А поки що мучимося, задихаємося, а ніякого зрушення. Мені молодь нинішню шкода. Раніше хоч якісь стандарти, ДСТУ, перевірки були. А зараз що їмо хімію, що молодь до роботи на городі та з худобою не привчена, а ще й труять повітря. Ой важко діточкам моїм і онукам буде. Скільки себе пам'ятаю, щоб так смерділо, аж очі різало і горло шкребло, такого не було.

Молоді люди та інші бабусі й дідусі, які стояли поруч, погодилися зі словами жінки. Одна молода жіночка підтвердила:

"Викиди - це їхні гроші. Вони краще вдавляться від отрути, ніж гроші віддадуть. І нас на жертовник кладуть. Кажуть, десь в Україні є місто, у якому сталися викиди. Так там усім мешканцям безкоштовно надають якісь комунальні послуги і якусь грошову компенсацію отримали. А нас труять і навіть не вибачаються і не визнають. І що ви думаєте, це без дозволу влади? Звичайно, там усі одним миром мазані".

 Можливо, екологічна проблема вирішиться зі зміною влади, хто знає.

Варто додати, що, попри систематичний стійкий сморід, кількість скарг кременчужан зменшилася. Це пов'язано з тим, що лабораторія на виклики не приїжджає. Замість того, щоб заборонити викиди підприємствам, область та міністерства, навпаки, дозволили викиди та роботу на мазуті. У людей немає надії на те, що щось зміниться.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 326 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1467 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2457 0