Новини з 1996 року

ХОЧУТЬ НЕМОЖЛИВОГО. ВІД НОВИХ ДЕПУТАТІВ МІСЬКРАДИ ВЖЕ ВИМАГАЮТЬ ВІДКРИТОСТІ

Олександр Курилов 17 листопад 2015 17:15 1282 0

Громадські активісти нашого міста – представники партії «Воля», яку на рівні Кременчука очолює відомий представник громадськості Ольга Тіщенко,  із сьогоднішнього дня розпочали збір підписів про запровадження на сесіях міськради постійного поіменного голосування.

Про це йдеться у запропонованій  новим депутатам міськраді  ініціативі. Її зміст - депутати повинні приймати свої рішення відкрито, а виборці повинні  знати, хто й за що з обранців кременчужан голосує.

«Місцеве самоврядування здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності…

У той же час, згідно зі ст. 72 Регламенту Кременчуцької міської ради (затвердженого рішенням сесії №1 від 23.11.2010; зміни сесія № 23 від 23.04.2013), поіменне голосування проводиться лише у випадку, якщо була пропозиція когось із депутатів і вона підтримана не менше ½ депутатів, зареєстрованих на засіданні.

Вважаємо, що така норма і практика робить роботу депутатів безвідповідальною відносно своїх виборців, порушує принципи підзвітності депутатів місцевих рад та обмежує права територіальної громади контролювати депутатів щодо вираження і захисту інтересів громади», - зазначають у своєму зверненні активісти.

«Враховуючи наше право, як членів територіальної громади міста Кременчука, самостійно вирішувати питання місцевого значення, вимагаємо внести зміни до Регламенту, які б забезпечили відкрите, поіменне голосування. Результати голосування повинні розміщуватися на офіційному сайті міської ради, в т.ч. поіменно», - говориться у громадській ініціативі.

Як відомо, у Кременчуці всі рішення, які приймали депутати міськради минулого скликання, були таємними й жодного разу про те, як голосував той чи інший обранець кременчужан, – не повідомлялося.

Про що повідомлялося більш широко, так це про скандали, які після таких голосувань виникали.   

 

Теги: Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1981 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2549 0