Новини з 1996 року

Хочете "золоту" цибулю по 18 грн за кілограм? У Кременчуці через карантин ростуть ціни на продукти

Валерія Макряшина 23 березня 2020 12:15 2134 0

У виробників і власників кременчуцьких супермаркетів настав справжній зірковий час - граються з цінами на продукцію, як заманеться, бо попит шалений і гріх таким не скористатися. Для кременчужан похід у магазин - це наразі головний біль, бо ціни на звичайні овочі та крупи серйозно б'ють по їх гаманцю.

І хоч економісти кажуть, що порожніх прилавків у магазинах боятися не слід, мешканці Кременчука продовжують затарюватися всім необхідним.

Асортимент трохи збіднів і це правда, зокрема за рахунок зниження поставок імпортних продуктів, але гірше інше - в містян можуть просто закінчитися гроші. Бо ціни в магазинах - просто "бомба" і мова тут не про акції та знижки. 

До цього призвели не тільки зміни в курсі долара. Нещодавнє закриття міських продовольчих ринків також спричинило негативні наслідки у вигляді підвищення цін в умовах низької пропозиції. А інше, що є тільки в нашому місті, - в нас уся торгівля продуктами харчування монополізована однією мережею й цінової конкуренції в нас немає.

Що бачимо сьогодні в супермаркетах?

У візках кременчужан значно поменшало туалетного паперу, цукру та солі, олії та пакетів із гречкою. Воно й зрозуміло - ціна на святу крупу дещо кусається - по 38 грн за кг. І це майже удвічі дорожче, ніж було кілька місяців тому.

Здорожчали продукти з так званого "борщового набору". Наприклад, цибуля наразі коштує 18 грн/кг, картопля - 15 грн/кг, морква першого ґатунку - 9 грн. Також подорожчали фрукти, зокрема яблука, банани та мандарини. Подорожчав і цукор - на 8%, макаронні вироби - на 9,5%, яйця тощо. 

У міських супермаркетах майже "на нулі" запаси борошна, принаймні їх на прилавку дуже мало. Напевно, в умовах карантину містяни будуть ліпити вареники й пекти хліб, щоб зайвий раз не виходити на вулицю. 

Ціна на молочні продукти за місяць майже не змінилася, що не може не радувати. Можна без проблем купити масло, молоко, кисломолочний сир тощо. Але попиту, щоправда, на таку продукцію мало. Це можна пояснити коротким строком зберігання молочних продуктів. 

Що кажуть експерти? 

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що з їжею в країні проблем немає, проблема в іншому. 

"У боротьбі з коронавірусом влада одночасно зробила дві речі: ввела карантин, закривши речові й продуктові ринки, промтоварні магазини, й припинила транспортне сполучення в країні, -  аналізує член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. -  Для запобігання поширенню епідемії це добре, для економіки - погано. Приватні підприємці залишилися без заробітку, багато найманих працівників, навіть ті, які нібито працюють віддалено, фактично знаходяться в оплачуваних і неоплачуваних відпустках. 

На пару місяців у кожного вистачить продуктів і заощаджень, а далі, якщо карантин продовжиться, почнеться елементарний голод.

Влада навряд чи ризикне вводити продуктові картки, це вкрай непопулярний захід. Значить, їм доведеться створювати якісь центри роздачі продуктів нужденним або виплачувати всім підряд грошову допомогу. І не тисячу гривень, як обіцяють пенсіонерам, а набагато більше.

Повертаються трудові мігранти з повними кишенями зароблених доларів. Вони будуть сприяти зростанню цін на продукти. Основна маса населення опиниться в дуже важкій ситуації".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 247 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 645 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 496 0