Новини з 1996 року

Хочете дитину на тимчасове виховання небезкоштовно? У мерії Кременчука розглядають патронат

Олександр Курилов 14 грудня 2017 17:13 493 0

Що хочуть робити з дітьми ?

Кременчук таки увійде в експеримент із застосування нових форм виховання дітей, які не можуть тимчасово проживати спільно з батьками через хворобу останніх чи травму. Зміст експерименту в тому, що такі діти житимуть у родинах патронатних вихователів, яким утримання дитини оплачуватиметься з міського бюджету.

Це міський виконавчий комітет сьогодні й засідання координаційної ради у справах дітей, яке проводила заступник міського голови Кременчука Ольга Усанова. Й інформація від неї – у Кременчуці запроваджується послуга патронату над дитиною. Впроваджується все відповідно до закону, який передбачає цей експеримент.

А патронат - це тимчасовий догляд дитини, «…виховання та соціально-психологічна реабілітація в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками  у період складних життєвих обставин.»

Віце-мер також розповіла, що в Кременчуці є прийомні родини з усиновленими дітьми. А от патронатних родин ще немає.

А раз немає, то їх будуть організовувати. Доручення віце-мера з цього приводу керівнику Центру сімЇ та молоді – визначитися з кількістю дітей, які сьогодні перебувають у притулку «Промінь» і яких можна передати на тимчасове виховання.

Про те, що мова йде про експеримент, за який нашим градоначальникам краще не братися, бо все в цьому випадку у них виходить погано,  й про те, що патронат не може бути більшим, ніж півроку, а далі дитину прийдеться віддавати, пані Усанова особливо не говорила.

А що у нас робили  з дітьми ?

Між іншим, такі жорстокі есперименти над неповнолітніми Кременчука наші міські чиновники вже проводили. Як усе відбувається, знають і мер Малецький, і його заступник Ольга Усанова, бо саме вони цим займалися.

У 2006 році тодішні чиновники, Малецький та Усанова, під керівництвом колишнього віце-мера Хоменка організували дитячий будинок сімейного типу, в якому було 13 дітей. А вже у 2017 році виявилося, що діти ці Бог знає де, а тим, кого усиновили в цьому дитячому будинку сімейного типу, немає де жити, хоч квартири у всіх були.

Нині ж, здається, друга серія цього міськвиконкомівськомого знущання, мета якого – показати, що Кременчук є в числі експериментаторів над дітьми. Останніх братимуть у притулку «Промінь» і передаватимуть естафетою від одного патронатора до іншого кожні півроку. При цьому самих дітей про їх бажання ходити по руках дорослих ніхто особливо не питатиме.

Загалом, вигода тут для організаторів подвійна. По-перше, можна закрити притулок «Промінь», де діти перебувають по два місяці, а потім повертаються у свої родини або до родичів. Однак, якщо немає до кого повертатися, то такого хлопчика чи дівчинку передаватимуть від одного міського патронатора до іншого. А вже на третьому вихователі виявиться, що квартира, в якій дитина була прописана, зникла в невідомому напрямку. А далі, услід за квартирою, зникне й сама дитина. І це вже в Кременчуці було й, здається, буде знову.

P.S. З офіційного повідомлення, оприлюдненого сьогодні Кременчуцьким міським виконавчим комітетом.

"...На засіданні координаційної ради у справах сімей та дітей при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області, що відбулася під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової, було розглянуто питання щодо запровадження надання послуги патронату над дитиною.

Ольга Усанова наголосила, що, відповідно до Закону України від 26.01.2016 року № 936-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», запроваджується послуга патронату над дитиною в рамках експерименту у 2016-2018 роках..."

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись