Новини з 1996 року

Харчування баландою у лікарнях Кременчука. Хто винний розбиратиметься спеціальна комісія

Валерія Макряшина 09 жовтня 2018 11:35 1361 0

На засіданні постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, освіти й соціального захисту розгянули питання, яке останнім часом хвилює не тільки окремих депутатів, а й насамперед кременчужан. 

Це питання про надання сумнівних послуг харчування хворим, зокрема дітям, литовською фірмою "Понтем.уа", якій, нагадаємо, за одну гривню віддали в оренду всі харчоблоки. Першою виступила депутат міськради Тетяна Сідерка, яка разом із журналістами на власні очі бачила, як та чим годують у дитячій лікарні, харчоблоком якої опікується дана фірма. 

"Усі були свідками того, що відбувається наразі в дитячій міській лікарні. Зразу ми побачили, що працівники взагалі працюють без будь-яких засобів, які необхідні для роботи в харчоблоці. Це було чітко видно. Мене вразило меню, яке нам принесли", - розповіла Т. Сідерка. 

Вона зазначила, що суп, який готується в дитячій лікарні, рідкий, такий, що більше схожий на каламутну воду, а не на суп - "це стравою назвати неможливо". Також Тетяна Сідерка відмітила, що в каші для хворих дітей немає вершкового масла. 

"Нам казали, що це буде на європейському рівні, а побачили, що несуть оці каструльки, вибачте, просто в ганчірочках", - додала депутат і запитала, чи так само відбувається в лікарні на Раківці, в пологовому відділенні, де вона мала безліч скарг з приводу того, що в першу добу породіллі взагалі не отримують їжу. 

Інтереси фірми на засіданні комісії взялася захищати Каріне Григорян, управляюча філією "Понтем.уа" у Кременчуці. Вона зазначила, що в лікарні є діти, які мають дієтичне харчування - суп, який бачила Т. Сідерка, готувався саме для них - з крупи та картоплі - "більше їм нічого не можна". 

Голова комісії Денис Терещенко розповів, що коли його дитина хворіла та лежала в лікарні, він мав змогу побувати у відділенні й подивитися, чим її годують.

За його словами, єдині, хто в лікарні з'їдав усе, - це були діти з інтернату, бо не було вибору, інші ж хворі, в тому числі й дитина Терещенка, до тарілок не торкалися. Його також здивувало те, що вершкове масло давали тільки дітям до 3 років. Він також звернувся до представників фірми із зауваженням, що меню, з яким вони йшли на тендер, відрізняється від того, що є зараз. 

Крім управляючої кременчуцькою філією Каріне Григорян, на комісії відзвітувався співзасновник фірми "Понтем.уа" Норкус Ірмантас, який відмітив, що за всі 20 років існування фірми, порушень в організації харчування, зокрема в школах та лікарнях, не було. Стосовно меню він зазначив, що воно дійсно перероблялося, адже з тим, яке було в тендері, не були згодні самі лікарні. 

 

 

Члени громадської ради при Управлінні охорони здоров'я виконкому 31 серпня провели перевірку стану організації харчування хворих, які перебувають на лікуванні в закладах здоров'я міста.

Згідно з перевіркою, в штаті підприємства, зокрема, в харчоблоці дитячої лікарні, відсутні медичні працівники, тобто тих людей, які повинні контролювати організацію харчування, в тому числі дієтичне, немає. Ще один не менш важливий факт, про який ішлося у звіті медичної громадської ради, це те, що "декілька кухарів та кухонних працівників у харчоблоці недообстежені".

Говорили на комісії знову ж таки про якість послуг та інші організаційні моменти. За словами головуючого на комісії, проблем дійсно багато, зокрема відсутність злагодженої роботи замовника послуг, яким є міська рада, та виконавцем ("Понтем.уа"), відсутність необхідного контролю з боку головних лікарів тощо.

Єдина пропозиція, яку підтримали депутати, - це створення робочої групи щодо налагодження питання забезпечення харчування в Кременчуці, контроль за організацією харчування тощо. Однак для налагодження роботи потрібна співпраця, тож на цій комісії повинен бути присутній сам Норкус Ірмантас.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись