Новини з 1996 року

Хабар "привів" заступника начальника кременчуцької митниці у в'язницю. На 5 років. ФОТО

Валерія Макряшина 07 грудня 2017 09:12 1489 0

Затриманому на хабарі керівнику поста «Кременчук» Полтавської митниці ДФС призначили 5 років в’язниці , його відсторонили від посади на 3 роки і вилучили майно.

Крюківський райсуд Кременчука виніс вирок заступнику начальника митного поста «Кременчук» Ігорю Гречка, що попався на хабарі. У листопаді, 29 числа, суддя Олександр Маханьков засудив його до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна та відстороненням від держслужби. Про це повідомляється в реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, Ігоря Гречка було затримано 21 листопада 2016 року під час отримання 150 євро хабара. Гроші він просив за надання конкретної послуги - дозволу на ввезення товарів у «митному режимі переробки». Митника було також взято під варту з правом внесення застави, кошти були заплачені. Варто зазначити, що під час досудового розслідування Гречку двічі відстороняли від посади. 

Згідно з матеріалами справи, у вересні 2016 року один кременчуцький підприємець вирішив почати виробництво жіночої білизни. Матеріали й тканини вже були завезені з-за кордону, майбутній товар також планували продавати за кордоном. Аби мінімізувати податки, підприємець хотів отримати дозвіл на розміщення товарів у митному режимі переробки на митній території України. Для цього звернувся до митного поста «Кременчук» Полтавської митниці ДФС.

 

 

Пізніше підприємець зустрівся із заступником начальника поста Ігорем Гречком. Той заявив, що за певну матеріальну допомогу буде сприяти в майбутньому бізнесі підприємця. Підприємець, який, можливо, такого не очікував, звернувся до СБУ. Там йому запропонували працювати далі в цьому ж напрямку, аби спіймати держслужбовця «на гарячому».

Упродовж жовтня-листопада підприємець та митник домовилися на хабар у 150 євро. Усі деталі вони вирішували в кафе «Афіни». Суму, яка його влаштує, Ігор Гречко показав на калькуляторі, ввівши «150». Паралельно він допомагав із правильністю заповнення документів.

21 листопада підприємець приніс необхідні папери для отримання дозволу. За вказівкою заступника начальника митного поста, поклав 150 євро в теку. На той час ця сума була еквівалента 4128,6 грн. Цікаво, що під час оформлення факту отримання хабара одним із понятих був його керівник — начальник митного поста «Кременчук» Полтавської митниці ДФС.

На суді Ігор Гречко повністю заперечив причетність до хабарництва. Натомість, він заявив, що дії органу досудового слідства провокативні, спрямовані на те, аби просто скомпрометувати його та показати ефективність роботи правоохоронного органу.

За словами обвинуваченого, він дійсно допомагав підприємцю, бо побачив, що той не розбирається в митному законодавстві.

Діяв він тільки в інтересах роботи — щоб збільшити кількість суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, бо від цього залежить кількість працівників та розмір зарплати. Хабар же, за словами Ігоря Гречка, він не брав. Обговорення ж цифри 150 було стосовно алкоголю, а не грошей.

Попри це, суд дійшов висновку, що матеріалів справи та показів свідків достатньо для того, щоби визнати Ігоря Гречка винним в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч.3 ст. 368 ККУ).

У якості покарання його на 5 років позбавили волі, на 3 роки позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах та органах державної влади, на державних підприємствах з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, а також мають конфіскувати все майно, що є його власністю.

Протягом 30 днів Ігор Гречко може оскаржити вирок в Апеляційному суді Полтавської області.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись