Новини з 1996 року

Хабарі - це наше. Якщо на роботу до суду на Полтавщині беруть за хабар, то там справді є правосуддя?

Олександр Курилов 13 січня 2020 11:05 490 0

На Полтавщині – надзвичайно цікавий скандал, який розкриває всю роботу системи правосуддя в області.

Мова про кримінальне провадження, яке пов’язано з корупцією як на Полтавській митниці, так і в судах Полтавської області.

Йдеться про підозру, за якою начальника Полтавської обласної митниці Миколу Калініченка  пов’язують із призначенням знайомої на посаду секретаря судових засідань у місті Лубни.

Це справа, яку з 8 січня минулого року розслідує ДБР у Полтаві щодо зловживання службовим становищем посадовими особами полтавської митниці, повідомляє «Полтавщина».

І головне в цьому зловживанні – дві речі.

Перша – це хабарі на самій митниці, де за винагороду занижували вартість імпорту для підприємств, і мова тут про рибу та каву.

Але друга частина провадження – ще цікавіша. Бо мова йде про вплив колишнього керівника митниці в обласному центрі на призначення секретаря в суді міста Лубни.

«Друга частина провадження стосується службової особи Полтавської митниці ДФС, яка надала хабар співробітнику Територіального управління Державної судової адміністрації.

Мова йде про Миколу Калініченка, який, відповідно до матеріалів справи, в період червня-серпня 2019 року звернувся до начальника Територіального управління Державної судової адміністрації Івана Клочка, а також судді Полтавського апеляційного суду з проханням. Калініченко просив посприяти в призначенні його знайомої на посаду секретаря судових засідань Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.

За це Микола Калініченко дав хабар начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації — машину ґрунту.

Натомість Іван Клочко в серпні 2019 року вплинув на посадових осіб Лубенського міськрайонного суду, в результаті чого знайома Миколи Калініченка без проходження конкурсу була прийнята на посаду секретаря судових засідань», - зазначено в документах Державного бюро розслідувань, повідомляє «Полтавщина».

Далі ж слід так розуміти, що судова адміністрація, яка за автомобіль грунту впливає на кадрові призначення, так само впливає й на винесені рішення, які вже приймають у судах.

От тільки незрозуміло, скільки за необхідне рішення потрібно заплатити.

І здається, що відсутність такого прейскуранту в судах Полтавщини – це вже точно порушення всіх можливих норм місцевого кривосуддя, як і сам факт призначення на роботу за хабар, який дорівнює одному вантажному автомобілю з землею.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 359 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1097 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 806 0