Новини з 1996 року

Гроші Кременчука: таємний фотоапарат для Малецького і компанії: марка, модель, специфікації. ДОКУМЕНТИ+ФОТО

Андрій Михайленко 25 серпня 2016 16:00 1488 0

Як репортер "Програми Плюс" вираховував марку і модель фотоапарата та фотоприладдя, яке у березні цього року закупили для потреб прес-служби міськвиконкому.

Нещодавно кременчуцькі журналісти довідались про коштовні придбання Кременчуцького виконкому, які було направлено на задоволення потреб прес-служби виконкому, яка в кінцевому рахунку висвітлює роботу мера та його команди.

Чим якіснішим буде висвітлення, тим краще, а тому економити не слід.

Як виявилось, придбання фототехніки за 80 тис. гривень є справою ледь не інтимного характеру.

16 березня цього року за видатковою накладною № 1 підприємець Старик Микола поставив прес-службі фотоапарат у зборі.

Що саме за фотоапарат та що саме йшло з ним у комлекті поставки, виявилось таємницею за 7 печатками - у бухгалтерських документах банально не вказали інформацію про товар, за яким його можна вичерпно ідентифікувати та визначати його характеристики.

У даному випадку слід сказати про непрозорість здійснення закупівель за бюджетні кошти органом місцевого самоврядування в особі виконкому Кременчуцької міської ради.

Крайнім у цій справі є пані Юлія Перепелятник, яка очолює прес-службу виконкому, оскільки її підпис стоїть у накладній (принаймні - підпис від її імені).

 

Видаткова накладна, де не вказано інформацію про марку, модель та комплектацію товару.

 

ЯКИЙ ФОТОАПАРАТ УСЕ Ж КУПИЛИ

При ідентифікації фотоапарата ми виходили зі службової записки, де вказувались потреби прес-служби виконкому.

Даний документ містить достатньо даних, що дозволяють провести ідентифікацію.

 

 

Отже, ми можемо дізнатись про те, що фотоапарат коштує 43 тис. гривень. Враховуючи, що позиція по фотооб'єктивах іде окремо, можемо казати, що мова йде саме про "тушку" (фотоапарат без об'єктива).

Виробників фототехніки багато, але у прес-службі мерії користуються технікою фірми "Сanon", тому немає підстав думати, що там перейдуть на щось інше.

Зайвим твердженням цього стало використання фотографом прес-служби коштовного фотооб'єктиву за орієнтовною ціною в 70 тис. гривень. Оптика, як ви здогадалися, вироблена фірмою "Сanon".

 

 

Дана обставина у свою чергу вказує на те, що про закупівлю чи то "Ніконів", чи то "Соні" говорити не доводиться (але техніка цих двох фірм нині є більш ніж достойною). 

Причина проста: кожен виробник використовує свій тип кріплення об'єктива до тушки фотоапарата. Фотокріплення називається байонетом.

Станом на лютий-березень 2016 року на українському ринку можна за 43 тис. гривень з лінійки "Кенон" у "тушкованому варіанті" (без оптики) було придбати або ж Canon 6D, або ж Сanon 7D Mark II.

З цієї пари "шістка" над "сімкою" має такі переваги:

- її повнокадровий сенсор є більшим (36X24 мм проти 22,4X15 мм), а це на виході дає більш соковиту картинку з більш динамічним діапазоном (тобто фотографія є більш живою),

- має на борту модуль Wi-Fi,

- здатна знімати високоякісне відео, яке згодиться для створення фільму.

І головне - сам фотограф прес-служби ще взимку висловлював своє захоплення саме моделлю Canon 6D - саме такий фотоапарат репортер бачив у руках фотографа на День Державного Прапора. 

 

ПАРК ОПТИКИ ДО ФОТОАПАРАТА

У записці, яка датована 7 грудня 2015 року, Перепелятник вказала про 2 фотооб'єктиви, які коштують 20 та 10 тис. гривень.

Враховуючи, що світлосильна оптика CANON EF 70-200mm F/2.8L IS II USM, що працює на великих фокусних відстанях, вже задіюється, то є сенс закупити оптику, яка закриватиме фокусні відстані в діапазоні 18-70 (105) міліметрів.

Перший фотооб'єктив. У рамках бюджету найбільш доцільно придбати Canon EF 24-70 mm f/4.0L IS USM.

 

 

Така модель комплектується безшумним ультразвуковим мотором, який забезпечує швидке та безшумне автофокусування. Різке та якісне зображення гарантується. 

Цьому також сприяє вмонтована оптична стабілізація, що є важливим при зйомці з рук, а не зі штатива.

Такий об'єктив у парі з "шісткою" чудово підходить для художньої та портретної фотозйомки.

Деякою мірою підійде для репортажної зйомки в тих умовах, коли автофокус фотоапарата встигатиме "ловити" предмети, які знімають.

Далі буде...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Економіка КременчукаПолітика КременчукаГроші КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 133 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3842 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 191 0