Новини з 1996 року

Гроші Кременчука: освітяни хочуть закупити дорого застарілі комп'ютери

Андрій Михайленко 16 травня 2016 15:18 932 0

Виходячи з українських традицій проведення тендерів, є підстави думати, що умови тендера прописали під одного постачальника - конфігурація комп'ютера, який хочуть придбати освітяни, викликає питання. Але про все по порядку.

Департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 10 травня цього року оголосив про закупівлю стаціонарних комп'ютерів (монітор, системний блок, мишка та клавіатура) у кількості 48 штук. Загальна очікувана вартість складає 480 тис. гривень (10 тис. гривень за один комп'ютер).

Учасники торгів мають подати свої пропозиції до Департаменту до 9-ї години ранку 8 червня.

На перший погляд, дана закупівля не має викликати запитань, але, ознайомившись технічним завданням (специфікацією), виникла купа запитань.

Сама техніка повинна мати такі показники:

 

 

Питання виникли по "серцевині" обчислювальної машини: в якості орієнтиру освітяни обрали процесор фірми "Інтел" саме моделі Сore i5-3470 та материнську плату до нього.

Процесор нині цікавий з кількох причин:

- він уже знятий з виробництва,

- є застарілою моделлю,

- має слабкий інтегрований графічний адаптер (Intel HD 2500),

- ті екземпляри, шо залишились у продажу, мають високу ціну - близько 5300 гривень (більше половини очікуваної вартості 1 комп'ютера). 

Хоча процесор побудований на вже старій технології "Ivy Bridge", після якої виробник здійснив випуск ще 3-х поколінь, він зазвичай цікавить тих, хто хоче зібрати потужну гральну машину. 

Навіщо купляти такий дорогий та ще й знятий з виробництва "камінець", залишається загадкою, адже гра в сучасні ігри - це не навчальний та/або не робочий процес.

Як вказують продавці, для навчального та/або робочого процесу у плані "ціна-потужність" найбільш оптимальним варіантом називають модельну лінійку процесорів Core i3 останніх трьох генерацій  - такі "камінчики" в середньому дешевше за вказаний Intel Core i5-3470 на 2 тис. гривні, але у потужності практично не програють. 

ТЕПЕР ПО ЦІНАХ. Та конфігурація комп'ютера, яку в Департаменті освіти хочуть купляти, дешевше 11 тис. гривень нині не знайдеш, - через високу конкуренцію оптові ціни не дуже відрізняються від цін інтернет-магазинів

Розраховуючи ціну освітянської машини, ми брали за основу моделі комплектуючих, які вважаються надійними та недорого коштують.

Заміна в тендерній документації  процесора Intel Core i5-3470 на, скажімо, процесор Intel Core i3-4160 (архітектура Haswell) дасть розумну економію у більше ніж 2000 гривень. Крім того, наявне графічне ядро дозволяє займатися операціями з відеомонтажу, оскільки здатне відтворювати 4К відео.

При використанні запропонованого варіанту освітяни можуть вкластися у 430 тисяч гривень, а не в 480.

Станом на сьогодні (ранок) отримати коментар у контактної особи Департаменту, яка відповідальна за контакти по торгах, не вдалося через її відсутність на робочому місці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Гроші КременчукаБюджет КременчукаТендери КременчукаОсвіта Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись