Новини з 1996 року

Гроші Кременчука: депутати не схотіли, щоб публікували документацію комунальних підприємств

Андрій Михайленко 25 жовтня 2016 17:05 1087 0

На сьогоднішній сесії міської ради лише 15 депутатів із 22 необхідних підтримали питання щодо покращення прозорості роботи кременчуцьких комунальних підприємств.

"Не можна виносити наші проблеми на широкий загал, щоб потім нашим візаві було легше з нами боротися", - так вважає мер Малецький.

Міська рада кволо відгукнулася на проект депутата Олександра Кальченка, в якому мова йшла про оприлюднення комунальними підприємствами цілого переліку інформації, яка б мала значення для громади міста.

Читайте також: Гроші Кременчука: міськрада не підтримала зниження порогу закупівель через "Прозорро"

Сам ініціатор проекту вказав, що результат його роботи дозволить міській владі працювати відкрито й отримати таку необхідну довіру мешканців Кременчука.

Зокрема, депутат запропонував оприлюднювати не тільки цілі, завдання, організаційну структуру та статут кожного підприємства, але й: розміри зарплат, котрі отримують керівники комунальних підприємств, результати перевірок підприємств, тексти позовів та судові рішення, фінзвіти, аудити, угоди та інше.

Що цікаво - основу проекту було прийнято більшістю депутатів.

Згодом, коли почали вносити правки до проекту, а мер вказав, що "не можна виносити наші проблеми на широкий загал, щоб потім нашим візаві було легше з нами боротися", то долю ініціатив щодо прозорості роботи комунальних підприємств було вирішено в негативний бік.

Як зазначив сам Кальченко, "велосипеда він не вигадував", а лишень використав норми Господарського кодексу, котрий зобов'язує органи місцевого самоврядування оприлюднювати відповідну інформацію по комунальних підприємствах.

Це підтвердив і начальник юридичної служби виконкому.

Депутат-адвокат Руслан Ульянов натякнув, що цим проектом для громади дуже багато хочуть, вказавши, що акціонери підприємств мають змогу отримати доступ не до всієї документації. 

Але, як ми вже вказали, наміри зробити роботу комунальних підприємств більш прозорою не знайшли необхідної підтримки серед корпусу депутатів - тільки 15 голосів з 22 необхідних.

Нижче подаємо результати поіменного голосування.

 

 

 

Теги: Сесія міської радиПолітика КременчукаЕкономіка КременчукаГроші КременчукаБюджет КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 990 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1833 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 850 0