Новини з 1996 року

Гроші Кременчука: чиновників, депутатів, активістів та кременчужан вчили правильно "пиляти" бюджет. ФОТОрепортаж

Андрій Михайленко 16 червня 2016 09:05 1733 0

Вчора у виконкомі відбувся семінар, присвячений впровадженню бюджету громадських ініціатив у Кременчуці. Про те, як правильно побудувати систему, яка дозволяла б кременчужанам напряму вирішувати, куди саме витрачати кошти бюджету, розповідали двоє гостей.

Ведучими семінару "Громадський бюджет: цілі, стандарти, механізми" були заступник директора Фундації ПАУСІ Костянтин Плоский та заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко. Пан Плоский розповідав про зарубіжний досвід громадського бюджету, а пані Харенко - про досвід вітчизняний на прикладі міста Черкаси.

 

Гуру партиципаторного бюджету Костянтин Плоский та Тетяна Харенко.

 

За результатами зустрічі, у нинішню діючу програму "Громадський бюджет Кременчука на 2016-2020 роки" може бути внесена купа змін, серед яких можна виділити введення поряд з електронним паперового голосування за проекти. 

Шанс на існування "гібридного" голосування дає той факт, що в минулому році в Черкасах паперовими бюлетенями проголосувало більше людей, ніж через інтернет. Серед причин невисової активності інтернет-користувачів пані Харенко назвала систему ідентифікації виборців Bank ID (коли замість посвідчення особи використовують дані власника пластикової банківської картки).

За словами черкаської чиновниці, найбільш зручним був варіант, який нині використовують у Вінниці, де мешканці спершу реєструють особистий кабінет на сайті міської ради, а потім підтверджують свої дані шляхом надання паспорта до місцевого ЦНАПу.

Гості свій семінар розподілили на дві частини: теоретичну та практичну. Найбільшу увагу для репортера становила саме практична, адже в ході її проведення як для працівників виконкому, так і для активістів та депутатів почали виникати питання, про які навіть не здогадувалися.

Серед прикладів можна навести маршрут руху проектів кременчужан всередині виконкому. Просте, на перший погляд, питання показало перед чиновниками купу нюансів, спільної думки щодо яких до сьогодні не було.

Крім того, всі бажаючі сьогодні мали змогу потренуватися у написанні проектів, які б могли фінансуватись за рахунок партиципаторного бюджету.

 

Усі грають у "розпил" громадського бюджету.

 

Читайте також: Громадський бюджет для Кременчука буде справою непростою. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаГроші КременчукаБюджет КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 517 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 993 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3503 0