Новини з 1996 року

Громадський бюджет, ЗОШ №26 і великий скандал. Хто автор економії на дітях?

Олександр Курилов 10 вересня 2018 11:40 3639 2

Про зразок «економії»

У Кременчуці - великий скандал з громадським бюджетом, зокрема з тим, як  втілюють у життя проекти, які були обрані за результатом голосування громадян і на втілення яких з міського бюджету було виділено 250 тисяч гривень.

Мова про минулорічний проект з назвою «Енергоефективне освітлення в загальноосвітній школі №26», який сьогодні взялися втілити в життя.

Невідомо, як це вдалося батькам учнів, але у 2017-му в Інтернеті  за цей проект  проголосували 1506 мешканців нашого міста й спеціальна комісія вирішила його реалізувати як зразок ініціативи мешканців нашого міста.

Тож проект цей у життя «втілили».

Для такого через директора ЗОШ №26 провели спеціальний конкурс з одним учасником і переможцем стала фірма ТОВ «Креміньенергобуд».

Відразу слід сказати, що в таких речах як ремонти, реконструкції… що проходять за бюджетні кошти, нічого не залежить від керівника навчального закладу.

Насправді такі речі, як визначення виконавців того, хто пилятиме бюджетні кошти, – це виключна прерогатива нашого мера Віталія Малецького та його восьми заступників.

У підсумку ж з доброї, здається, справи вийшло ось що.

«Я думаю, всі пам'ятають, як торік були конкурси по районах міста за фінансування кращих проектів. Школа №26 виграла фінансування проекту з енергоощадного освітлення.

Звісно, в кращих традиціях фіолетової команди, прийшовши у вересні до школи, учні не тільки не побачили енергоощадного освітлення, але й лишилися без спортзалу, в якому досі йде ремонт.

Підрядник вважає, що може разом з чиновниками міськради "кинути" нас. Не вийде!» - повідомляє про підсумок реалізації шкільного проекту його автор і мешканець нашого міста Роман Усик.

А зміст неприємностей у викладі автора проекту – такий.

«Є проект, у якому чітко визначені вимоги до технічних характеристик світильників. Вимоги ці складені на підставі чинних нормативних документів. Підрядник, ТОВ  «Креміньенергобуд»,  не погодивши своє рішення з проектувальником і замовником (тобто директором школи), закуповує обладнання, яке за кількома параметрами не відповідає цим нормативам. Це по-перше.

А по-друге, ціна світильників, закладена в кошторисі, ~ 700 грн/шт. Ціна світильників, закуплених підрядником, – 266 грн/шт. 

Зрозуміло, що ні я, як автор проектної пропозиції, ні проектна організація, що виконала проектно-кошторисну документацію, ні директор, який виступає в ролі замовника робіт, не можемо погодитися з такими діями підрядника».

Натомість інший громадський активіст Сергій Борох, який теж бере активну участь у просуванні програми енергоощадного освітлення для ЗОШ №26, подивився за кодом ЄДРПОУ на те, чим займався підрядник.

А для такого вивчення є сайт «Антикорупційний монітор».

І з’ясував чоловік таке:

«17.05.2017 ТОВ "Креміньенергобуд" виграє свій перший тендер на суму 190800,00грн. І Ви не повірите - «Поточний ремонт дитячих ігрових та спортивних майданчиків, демонтажу аварійних, морально застарілих дитячих ігрових та спортивних майданчиків».

Так що ти будеш робити? Знову майданчики. Ви уявіть обсяг будівництва дитячих та спортивних майданчиків у Кременчуці, що вже доводиться до їх демонтажу залучати електриків.

Цікаво, чим вони ці майданчики демонтують? Викрутками і мультиметром? З такими темпами у нас скоро все місто перетвориться на один великий дитячо-спортивний майданчик. Круто.

Дивимося далі.

20.07.2017г. «Реконструкція системи освітлення спортивного залу».

Ну наче питань немає, крім одного. У тендері, в принципі, як і в інших випадках, у них не було конкурентів.

Невже тільки ТОВ «Креміньенергобуд» єдиний в Україні займається електромонтажними роботами? Питання. А далі, дійсно, диво.

У період з 11.06.2018 по 20.06.2018 ТОВ «Креміньенергобуд» виграє 3 тендери на суму 735028,60 грн. Ось це пруха. Блін, і я так хочу.

За місяць більше семиста тисяч. Афигеть!!! Тут і «Капітальний ремонт приміщень», і наша школа, і «Будівництво КОМПЛЕКСНОЇ системи блискавкозахисту».

Ну прямо і швець, і жнець, і на дуді грець (вибачте за русизми). Ось це фірма. Ну просто молодці. А хто ж цим усім керує? Напевно, статутний фонд великий, багато людей, техніки та інструменту?

А директор і власник ДОН АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, який придбав це підприємство 18.08.2017 з уже виграними на той момент тендерами на суму понад 300000 грн, як Ви думаєте, за скільки? За 1000 грн.

Ось так. А Ви говорите - чудес не буває. Висновки робіть самі. Все, що було написано, є всього лише висновками автора на основі відкритої інформації і, можливо, не мають нічого спільного з реальністю», - зазначає Сергій Борох.

Про що слід додати – так це питання і воно одне: хто за цим усім стоїть?

І про висновки в цій справі

Зрозуміло, що все, викладене громадськими активістами стосовно економії на дітях, змушує репортера відповісти на запитання: хто є  в цій справі режисером і з ким у міськвиконкомі узгоджуються ці економні на дітях рішення.

І тут  усе просто. Ми шукаємо, що ж це таке – фірма ТОВ «Креміньенергобуд» і бачимо прізвища його засновника серед інших видатних людей.

Слід сказати, що громадські активісти-батьки учнів ЗОШ №26  не все додивилися.

Бо насправді ТОВ «Креміньенергобуд» виводить нас ще на послуги автомобілістів – два таких же ТОВ з назвами «ПІК 18» та «ПІК 21» і на контору з назвою «Креміньавтосервіс».

Ну а з останнім уже зовсім просто й мова тут про будівництво нової автостанції біля супермаркету «Амстор», що поряд із залізничним вокзалом.

А «батько» цього скандального проекту, за якого з міжміських маршруток стягують по 100 гривень за стоянку, – один з дуже високих чиновників нашої мерії.

І це дає можливість відповісти на запитання авторів проекту з енергоощадного освітлення ЗОШ №26 – чому мовчить мер Малецький, який, до речі, сам вчився в цьому навчальному закладі?

Відповідь тут – от саме  тому й мовчить наш мер, бо рішення зекономити зі світильниками приймав не він, але змінити щось він не може.

Останнє – «Програма плюс» рекомендує батькам учнів ЗОШ № 26 подивитися на сторінку https://clarity-project.info/tenderer/40914738

Там ви зможете побачити інформацію про підприємство «Креміньенергобуд», виграні без конкурсу 5 тендерів на суму більш ніж мільйон гривень і подивитися на зв’язки цього підприємства.

А вже пошукова система Гугл далі приведе вас до площі перед «Амстором», майбутню автостанцію та лобістів цього проекту, які, слід розуміти, і є кінцевими авторами нинішнього шкільного скандалу. 

Причину економії на дітях, мабуть, найкраще знає перший заступник міського голови Кременчука Володимир Пелипенко.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Александр 10.09.2018 19:10

как всегда директор школы ни в чем не виноват

Александр 10.09.2018 19:09

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2652 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3112 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3554 0