Новини з 1996 року

Громадський бюджет для Кременчука буде справою непростою. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Андрій Михайленко 24 травня 2016 12:22 1406 0

На травневій сесії депутати міської ради мають розглянути та проголосувати за проект рішення Громадського бюджету на 2016-2020 роки. На перший погляд, рядовий проект має величезне значення, оскільки має залучити широкі верстви населення до вирішення питань міста.

Від того, наскільки вказаний проект буде відповідати реаліям сьогодення, буде залежати підвищення загального рівня інтересу кременчужан до вирішення проблем свого міста.

Одразу слід вказати, що громадський бюджет (він же - бюджет участі) фактично є інструментом прямої реалізації мешканцями міста свого права на місцеве самоврядування та владу загалом. 

Згідно з проектом рішення міської ради, громадський бюджет (бюджет участі) - це частина міського бюджету міста Кременчука, з якого здійснюється фінансування, визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг.

Кажучи простою мовою, кременчужани замість депутатів міськради матимуть право самі вирішувати, куди саме витрачати кошти бюджету участі. Витрачати є що: цього року мешканці міста отримають право безспосередньо вирішувати долю 1,1 млн. гривень.

У наступні роки ця цифра тільки збільшуватиметься:

2017 рік - 3 млн. гривень,

2018 рік - 4 млн. гривень,

2019-2020 роки - по 5 млн. гривень.

По самому проекту рішення міської ради щодо громадського бюджету є питання, однак не є секретом те, що він ще буде дороблятисяь вже на стадії голосування, яке відбудеться 31 травня.

Розглянемо ключові моменти.

 

СКІЛЬКИ, ДЕ та ЯК ВИТРАЧАТИМУТЬ

Розробники проекту Бюджету участі для рівномірного розподілу коштів по Кременчуку передбачають його умовний поділ на сектори шляхом умовного об'єднання мікрорайонів. На кожен сектор передбачають виділяти загалом не більше 100 тис. гривень. Самі ж сектори виглядають таким чином:

- Крюків,

- Раківка,

- Молодіжний,

- Пивзавод,

- Нагірна,

- Нагірна 2,

- Молокозавод,

- Ревівка,

- Центр,

- Занасип 1,

- Другий та Третій Занасип (разом).

Положення виділяти по 100 тис. гривень на кожен з 11 секторів конфліктує із запланованими щорічними кошторисами з 2017 по 2020 рік  - виходить так, що не можна буде вирішувати, куди витратити відповідно 1,9, 2,9, 3,9 та 3,9 млн. гривень, які будуть у залишку після секторів.

Вирішенням вказаної проблеми було б впровадження озвученої представниками Цивільного корпусу "АЗОВ" пропозиції ввести поняття як секторних проектів, так ій загальноміські. Такої ж думки дотримується група експертів проекту "ПРОМІС", які рекомендують чітко визначитись із поділом та класифкацією проектів (загальноміські/районні проекти чи великі та малі. - Ред.).

Крім того, експерти вказують на те, що у випадку секторної моделі треба передбачати проведення окремих конкурсів проектів у рамках сектора. 

А це передбачає залучення до справи додаткової кількості людей (громадських активістів, жителів мікрорайону та міських посадовців), оскільки без роз'яснювальної роботи  та громадського обговорення на місцях не обійтись - бюджет бо громадський, а електронне голосування - окремо.

 

ЯК ГОЛОСУВАТИ?

Автори проекту Громадського бюджету передбачають, що голосування за проекти відбуватиметься в електронному вигляді на відповідному розділі сайту міської ради.

Але знову є "але". Як представники Цивільного корпусу "АЗОВ", так і згадані нами експерти вказують на сучасні стандарти партиципаторного бюджетування, якими рекомендується проводити голосування як у паперовому вигляді (шляхом заповнення паперових бланків для голосування), так і через інтернет - не забуваємо про те, що маємо залучати якомога більше кременчужан до вирішення питань місцевого значення.

Як аргумент, експерти наводять досвід Черкас, де з 1 по 14 грудня 2015 року за 39 проектів голосувало 5065 жителів, з яких 2727 голосували за допомогою бланків, а 2338  - через інтернет.

Досвід Вінниці показує, що на перше голосування залучалось 8 працівників міської ради, які забезпечували паперове голосування на 4 дільницях.

Неважко порахувати, що при двотижневому голосуванні на заробітну плату місто витратить 4 місячні зарплати, або ж (приблизно) 10 тис. гривень. Друк бланків (дані Вінниці) - це ще близько 3000 грн. (10 тис. бланків). Для одного разу на 3 місяці - це й небагато.

 

Далі буде...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаГроші КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 510 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 987 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3497 0