Новини з 1996 року

Громадська Рада при управлінні охорони здоров'я потрібна, але в Кременчуці вона - фарс

Марина Баніт 13 червня 2018 11:14 469 0

Громадська рада при управлінні охорони здоров’я – річ потрібна. Але, як і все в нашому місті, її вже взяли під свій контроль ті, кого вона має контролювати.  "Програма Плюс" уже писала про те, що ця рада викликала дуже багато питань. А ось свою думку опублікувала кременчужанка, яка спробувала подати свою кандидатуру. Варто пояснити, що, маючи активні життєві позиції та беручи участь у житті громади, пані Алла Заможська, про яку мова, славиться своєю повагою до правди. Те, що правда часом не збігається з тим, що роблять нинішні керівники міста, пояснювати не варто. Тож з маленькою надією в серці пані Заможська подала документи, наївно сподіваючись, що не все ще втрачено в нашому місті. На жаль…

Ось що пише пані Заможська:

«Ну добре. Громадська Рада при управлінні охорони здоров'я Кременчука - це фарс.

Коли я вперше прочитала умови, я вже знала, що було зроблено багато для того, щоб ніхто не подав документи. А якщо й подав, то не відповідав жодним умовам. Напевне, було здивування в тих, хто це планував, що є пару організацій, які все-таки будуть відповідати тим вимогам. Рішення подати документи було спонтанним, але, проконсультувавшись зі столичними друзями, я зрозуміла, що потрібно. Взявши пакет документів (а вірніше, писавши їх майже всю ніч), я віднесла їх до відділу охорони здоров"я.

Хоча вже тоді знала, що ніхто з чужих не пройде. Щоправда, була надія на те, що хоча б положення МОН вони прочитають:))) Марно. Тепер подивимося, як це було. Документи я здала в четвер, 31 травня. Подача була до 1.06.2018 року. Але оскільки не було вказано, входить те число чи ні, - зробили, щоб напевне. А вже в середу, 6-го травня (це пройшло 2 робочі дні після подачі документів), мені зателефонували і сказали: завтра в нас голосування - ви маєте бути присутньою. Того дня я вже не була в місті і не мала змоги приїхати - взагалі, якщо вони вже скатали те із сайту МОЗ, то хоча б дочиталися, що попереджати потрібно не пізніше ніж за три дні. Але справа навіть не в тому. Що таке Громадська Рада? Це коли вона сприяє участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я для забезпечення конституційних прав людини на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування, розвитку системи охорони здоров'я України та впровадження стандартів у сфері охорони здоров'я.

Мені просто цікаво, як склад громадської ради, який складається з двох діючих лікаря та медсестри і пана Сербіна, який працює в місцевому відділі охорони здоров"я, буде зв"язуватися з громадськістю? Більш того, скільки людей довірять свої проблеми в нашій місцевій медицині цим людям?

Я знаю, про що пишу, бо остання моя історія пов"язана з переоформленням моїй підопічній інвалідності. Вона за два місяці пройшла декілька кіл пекла і скрізь з неї хотіли грошей. Останнє - це відправили її до лікаря, якого немає в Кременчуці зовсім. Причому медики навіть не знали, що генетик по її профілю в нашому місті вже не працює. А все тому, що лікар, який її вів, загубила потрібні документи і не сказала їй про це вчасно. Людина втратила можливість отримати інвалідність пожиттєво, а я маю придумати, як з нею поїхати в Полтаву, щоб пройти потрібного лікаря. Тому я, знаючи її життєву ситуацію, дуже зацікавлена лише в одному - молю Бога, щоб вона жила ще досить довго.

Але повернемося до тих, хто проголосував. Мені цікаво, як Громадська Рада буде враховувати конфлікт інтересів при визначенні головних лікарів? Бо прізвище в.о. пологового будинку Р. Сербін дивним чином збігається з прізвищем нового члена Громадської Ради А. Сербіним.

Як будуть виконуватися зв"язки з громадськістю у лікарів, які повністю залежать від своїх керівників? Так, усе, що відбулося, - то фарс. Бо навіть МОЗ не додумався закрити голосування і провів його якомога відкритіше. Ця новостворена Рада не матиме жодного відношення до громадської думки в принципі.

Бо це ручна рада. І так дуже хотілось би спитати в пані Уляна Супрун, чи це справжня рада, яка має почути думку громадян міста Кременчука, чи просто окозамилювання в МОЗ - типу ми все зробили, як ви хотіли. Чи буду я звертатися в МОЗ? Напевно, так - для оцінки дій нашого відділу охорони здоров’я при формуванні Громадської ради.

А поки що в нашому місті в медицині думка громадськості не буде враховуватися".

І варто додати коментар депутатки Тетяни Сідерки, яким пояснюється все:

"Вони все сприймають, як свою власність, тому, звичайно, навіть не підпустили, більше того, ще й будуть хизуватися - це ж підтвердила громадська рада будь-яке їм потрібне рішення".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись