Новини з 1996 року

Громада може вимагати припинення діяльності підприємства забруднювача, - фахівець з інститу Марзєєва

Марина Баніт 15 серпня 2017 16:30 729 0

Валерій Станкевич, завідувач лабораторії гігієни шуму ґрунту та відходів державної установи «Інститут гігієни та медичної екології ім. О. Марзєєва НАМН України» буде керувати проведенням досліджень у Кременчуці найближчим часом.

 Сьогодні на прес-конференції у міськвиконкомі він пояснив, що вже зроблено і що буде робитися. У залі був присутній мер Віталій Малецький, представники підприємств-забруднювачів.

Пан Станкевич зауважив, що під час останніх досліджень, які проводилися в Кременчуці, комісію не пускали на підприємства. Він пояснив, що основними забруднювачами вважає 4 підприємства: ТЕЦ, "Укртатнафту", завод технічного вуглецю та пропарювальну станцію Депо-Кременчук.  

Спеціаліст поклав на лопатки представників підприємств, які намаглися захиститися кожен на свій лад.

 Так на заводі технічного вуглецю обробляється коксохімічна сировина, яка є досить серйозною загрозою для життя людей.

Пропарювальна займається обробкою цистерн, про які навіть не звітує.

ТЕЦ, як виявилося, не має автоматизованої системи контролю за спалюванням мазуту, на якому вони працюють. Але в цей же час відсутність такого обладнання не дає контролювати зменшення температури в печі, що викликає викиди чорної сажі з труб, які бачать кременчужани. При цьому представник ТЕЦ намагався переконати присутніх, що це фотошоп, але Станкевич професійною мовою пояснив, що це реальність, змусивши задуматися того, кому він бреше.

Представник "Укртатнафти" зі свого боку почав пояснювати, що вони у виробництві використовують усе, тобто в них майже безвідходне виробництво. Але Валерій Станкевич і це піддав сумнівам.

Станкевич розповів, що є така проблема, яку треба враховувати, - це напрямок вітру та висота труб викидів. Через це буває, що запах пішов на місто, але на самому підприємстві нічого не відчувається. Тож цього разу лаборанти приїхали з новими методами досліджень.

Зі свого боку мер просив представників надати доступ на підприємства. Станкевич пояснив, що через законодавство не так давно екологічним та санітарним службам було заборонено доступ на підприємства з метою перевірок. У Європі з цього приводу над нами сміються, пояснив він.  Видно було, що його дуже обурює це. Він пояснив, що Кременчук - не одне в Україні місто, де екологічна ситуація виходить за рамки нормальності.

Уже після зібрання журналісти запитали у фахівця, що робити громаді з тими результатами аналізів, які вони проведуть і чи можна змусити підприємства змусити припинити викиди.

- Громада може припинити його діяльність і запропонувати інше місце розміщення, - відповів Станкевич.

На питання журналістів про те, яка мета їхніх лабораторних досліджень, відповів – визначення джерела та складу забруднення екології Кременчука.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись