Новини з 1996 року

Готівку можна буде отримати в касира в гіпермаркеті, та чи потрібна така послуга кременчужанам?

Людмила Скачко 18 листопад 2019 17:45 514 0

Раніше про таке ноу-хау розмови вже були, але це просто були припущення. Невже в банківській сфері відбудеться революція?

Невдовзі для того, щоб зняти з картки готівку, не обов’язково буде ходити в пошуках банкомата, потрібно лише зайти в найближчий гіпермаркет і потрібну вам суму видасть касир.

"У разі потреби отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій", - ідеться у відповідному проєкті постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні".

Також у Нацбанку вважають, що таке рішення допоможе зменшити тінізацію економіки нашої країни й таким способом буде забезпечений подальший розвиток безготівкового сегмента.

Але який у цьому сенс, якщо Україна хоче стати однією з країн, у якій буде популярна безготівкова платіжна система. Зараз більшість кременчужан розраховуються банківськими картками, навіть пенсіонери, адже в більшості пенсія нараховується саме туди.

І якщо раніше касири в магазинах сміялися, коли людина розраховувалася за хліб та воду карткою, то зараз усе навпаки, бо в них часто немає чим давати решту. Більшість кременчужан і справді використовують готівку лише при оплаті проїзду в місцевому громадському транспорті, хоча в тролейбусах можна оплатити проїзд за допомогою QR-кодів.

Таке нововведення може спричинити ажіотаж у містян, тому уникнути якихось збоїв у системі буде неможливо. Лихо може прийти й у вигляді швидкого закінчення коштів на місцях, де їх видаватимуть касири.

Деякі кременчужани не бачать у цьому якогось сенсу й чим це взагалі може допомогти нашій економіці. Інші вважають, що це буде дуже зручно. Особливо для лінивих.  

Зі свого боку Національний банк обіцяє врегулювати питання щодо здійснення операцій із готівкою для подальшого переказу коштів суб’єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги (на підставі виданої Національним банком ліцензії на здійснення таких операцій). Це  відповідає нормам Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 438 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1170 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 871 0