Новини з 1996 року

Головою облради став Олександр Біленький, але не обійшлося без сюрпризів

Артем Кузьменко 27 листопад 2020 13:35 312 0

Сьогодні, 27 листопада, в Полтаві триває перша сесія обласної ради нового скликання, на якій затверджують діяльність самої ради та розв’язують організаційні питання – затверджують секретаріат, обирають голів фракцій і голову ради.

З першими двома питаннями вже визначилися, про що «Програма Плюс» писала раніше. Щодо голови ради, то з самого початку кандидатура була лише одна – Олександр Біленький, який очолював раду минулі п’ять років. Він виступив з коротенькою програмою, на яку за регламентом для кожного кандидата виділяють до 15 хвилин.

Каламбур: він подякував «Довірі» за довіру. Після цього розповів про «фундаменти» майбутньої роботи – об’єднання депутатів і фінансову частину: «Я дуже хочу, щоб ми заробляли кошти і вкладали їх у тому числі в наші комунальні установи, в тому числі в наші об’єднані територіальні громади…» Загалом йому вистачило кількох хвилин, після чого він повернувся на своє місце.

Після цього від кожної політичної партії вийшли по одному представнику, які висловили свою думку з приводу. Потім почався процес таємного голосування, який тривав понад дві години. Звісно ж, кількості голосів для обрання єдиного кандидата вистачило: 71 депутат проголосував «за», 12 – «проти», й ще один бюлетень загубився.

Але варто зазначити про одну «фішку», яка робить голосування не таким уже й таємним, – все ж «контролери» будуть. За інформацією видання «Полтавщина», кожен з депутатів фотографуватиме свій бюлетень в кабінці для голосування, а потім відправлятиме фото тому самому «контролеру» своєї партії.

Є й інший спосіб – спецпозначки на бланках для голосування. Наприклад, депутати від «Слуги народу» ставитимуть галочки ручками, паста яких – зеленого кольору. В інших партій, відповідно, інші «мітки».

Хоча, звісно ж, ніхто з депутатів навіть натяку про нетаємне голосування не зробив. Все ж трансляцію сесії Полтавської обласної ради дивляться і журналісти, і навіть правоохоронці.

Навіщо це робити? Щоб потім ті, хто голосував, отримували відповідну частку в управлінні.

Після призначення нового голови одна з депутаток обласної ради підійшла до трибуни і їй надали слово. Жінка сказала, що підійшла до найстаршого депутата цього скликання, який сказав, як вона зазначає, дуже мудрі слова: «Будуть і ті, що проти, але вони ж не самогубці, в них є інстинкт самозбереження».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 178 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 471 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1576 0