Новини з 1996 року

Головний девіз Всесвітнього дня контрацепції: «Контрацепція - це ваше життя, це ваша відповідальність»

pplus 26 вересня 2020 08:40 87 0

Починаючи з 2007 року, за ініціативою десяти міжнародних організацій, так чи інакше пов’язаних з проблемами планування сім’ї, почав відзначатися Всесвітній день контрацепції.

Організації, які виступили ініціаторами проведення Всесвітнього дня контрацепції, - це Азіатсько-Тихоокеанська рада з контрацепції, Агентство США з міжнародного розвитку, Європейське товариство контрацепції і репродуктивного здоров’я, Німецький фонд світового населення, Латиноамериканський Центр «Здоров’я та Жінка», Міжнародна федерація дитячої та підліткової гінекології, Марі Стоупс Інтернешнл, Міжнародна федерація планування сім’ї, Рада з народонаселення і Pan American Health and Education Foundation.

В даний час існує велика потреба в розширенні знань з питань контрацепції серед молодих людей у віці 15-25 років. Важливо надати їм необхідну інформацію саме в цей віковий період, оскільки їх сексуальна та репродуктивна поведінка може накласти відбиток на все подальше життя. А також необхідно залучати більшу увагу влади і громадськості до проблем, які виникають внаслідок недостатнього статевого виховання молоді та зневаги до засобів контрацепції.

Тому організації-ініціатори проведення Всесвітнього дня контрацепції сповідують принцип, що кожна вагітність повинна бути бажаною, і спрямовують свої зусилля на те, щоб максимально підвищити обізнаність населення про способи і методи контрацепції, дати молодим людям можливість самостійно приймати поінформовані рішення з питань сексуального і репродуктивного здоров'я, уникнути позапланових вагітностей.

 

День міста Хмельницький

Хмельницький - місто в західній частині України на річці Південний Буг.

Дата заснування міста не визначена, однак перша згадка про нього відноситься до першої половини XV століття. Польський король Владислав ІІ Ягайло 1431 року надає вірній шляхті привілеї на подільські володіння. Ця дата відома і прийнята за точку відліку існування міста. Так утворився центр торгівлі на перехресті головних торгових шляхів - Плоскирів.

У часи, коли ці краї були під владою Польщі, сюди було переселено багато поляків, з ними прийшов і католицизм. У 1795 році з приходом Російської імперії була заснована Подільська губернія. В цей час місто згадується вже як Проскурів.

У 1954 році, коли економіка області почала рухатися в напрямку підтримки військового сектора, місто стало одним з найбільш значущих військово-індустріальних виробників в Україні. Приблизно в той же час місто було перейменовано з Проскурова в Хмельницький на честь Богдана Хмельницького, відомого Українського гетьмана.

Міста обласного значення Хмельницької області: м. Кам’янець-Подільський, м. Нетішин, м. Славута, м. Старокостянтинів, м. Шепетівка.

Міста районного значення: м. Волочиськ, м. Городок, м. Деражня, м. Дунаївці, м. Ізяслав, м. Красилів, м. Полонне.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 527 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1271 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 956 0