Новини з 1996 року

Головне — це співпраця. До пошуків дівчини, яка зникла на Дніпрі, нарешті долучилася мерія. ФОТО

Валерія Макряшина 02 квітня 2019 09:20 3421 0

У Кременчуці продовжуються пошуки зниклої на Дніпрі дівчини — Карини Ігнатенко. Дівчини, яку внаслідок перекидання човна, яке трапилося 24 березня, досі не можуть знайти.

Місцеві волонтери, небайдужі кременчужани, друзі та знайомі дівчини продовжують шукати, її мати продовжує чергувати на березі річки. До пошуків підключилися оперативні сили міста, зокрема на Дніпрі працюють рятувальники, працівники КУ “Кременчуцька рятувально-водолазна станція”, водна поліція тощо. Як стало відомо, до пошуків були залучені обласні фахівці та приватні водолази. 

Втім за відсутності комунікації з ними долучених до пошуків родиною приватних водолазів та волонтерів, друзі та рідні дівчини засумнівалися, що оперативні служби міста дійсно працюють і дійсно шукають. 

Через тиждень безрезультатних пошуків родина й друзі дівчини у відчаї прийшли до мерії, прямо до мера Малецького, щоб особисто запитати його, як ведуться пошуки та чи ведуться взагалі. Бо мер Малецький, зазначимо, тиждень ніяк не висловлювався з приводу цієї трагедії. 

Тож 1 квітня на засіданні штабу в міськвиконкомі обговорили подальші дії в ході пошуків 17-річної дівчини. Спочатку присутні заслухали звіт від керівників, зокрема начальника міськрайонного управління ДСНС Сергія Геращенка, начальника водної поліції Кременчука Олега Стешенка та начальника Кременчуцької водолазно-рятувальної станції Василя Білоуса.

 

 

Усі вони запевнили, що роботи з пошуків дівчини ведуться. Втім ці пошуки ускладнюються погодними умовами, низькою температурою води, сильною замуленістю дна та швидкою течією. Зокрема Василь Білоус розповів, що проблемою в пошуках стала відсутність співпраці з приватними водолазами, які були залучені на прохання родичів — приватні водолази та водолази з місцевого комунального управління шукали дівчину на різних ділянках. На третій день ехолотами було знайдено тіла двох молодих людей. За словами Василя Білоуса, приватні водолази, ймовірно, знали, де знаходяться тіла ще з першого дня пошуків, втім не давали їм жодних координатів. Також він додав, що скарг особисто до працівників КУ "Кременчуцька водолазно-рятувальна станція" з приводу їхньої незадовільної роботи не надходило. До пошуків також залучено водолазів з Полтави, які проводять у воді по 5 годин.

На засіданні також виникло багато питань до слідчого, який веде справу. Розглядалися різні версії пригоди. Рідні припустили, що, можливо, слідство йде не туди. Мати дівчини заявила, що її донька добре вміє плавати, але в мережі інтернет спочатку була протилежна інформація. Слідчий запевнив, що вони працюють з дівчиною, яка випливла, інформацію, яку вона надає, ретельно перевіряють, хоч вона постійно змінюється. Можливо у дівчини, яка виплила стрес, тому треба залучати психологів, говорять рідні зниклої Карини.  

Самі ж волонтери, які самостійно на човнах попливли до місця, де відпочивали молоді люди до того, як вирушили назад на човні, знайшли там купу доказів, які доречно було б перевірити правоохоронцям. Бо докази дійсно важливі. Чому люди більше зацікавлені в розкритті подробиць даної пригоди, а не поліція, - питання риторичне. Зрештою слідчий заявив, що всі зібрані кременчужанами докази він перевірить, можливо, знайдуть свідків пригоди. 

 

 

З'явилася інформація й про те, що моторний човен, на якому були молоді люди, не проходив технічне обслуговування з  2011 року. 

Як заявив начальник водної поліції Олег Стешенко, на пошуки дівчини в акваторії Дніпра та прибережної зони він підніме увесь склад. Також домовилися, що підвезуть рятувальні жилети для волонтерів. Як заявив начальник міськрайонного управління ДСНС Сергій Геращенко, й надалі до пошуків уздовж берега будуть залучені піші патрулі, й надалі скануватимуть дно річки. Також на березі річки з 7-ї ранку чергуватимуть медики, буде організовано підвезення гарячої води та їжі. 

Сьогодні ж усі служби та волонтери піднімуться вище по Дніпру та почнуть пошуки зниклої дівчини поблизу того місця, де компанія відпочивала. Разом з цим волонтери в соціальних мережах звертаються до кременчужан з проханням, аби ті прийшли на берег Дніпра, де чергує мати Карини та підтримали її. Бо моральна підтримка їй як ніколи потрібна.

 

 

Нагадаємо, позаминулої неділі п’ятеро молодих людей пливли на моторному човні й він перекинувся. Одна дівчина змогла дістатися до берега та повідомити про цю подію.

26 березня водолази знайшли тіло 25-річного Данила Чемериса, а 27 березня – 24-річного Сергія Плахтирі та 27-річного Дмитра Липки

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 722 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0