Новини з 1996 року

Головне - не перемога, а участь: про останній тендер КП «Теплоенерго»

Ксенія Омельченко 12 червня 2018 17:32 445 0

Учора, 11 червня, відбувся аукціон щодо поставки КП «Теплоенерго» сталевих відводів, переходів та фланців з очікуваною вартістю 1 430 000 грн. Про це повідомляють активісти "Кремінь.Антикору".

У торгах взяли участь дві фірми: ТОВ «Компанія «Національний ресурс» та ТОВ «Кремелектро», де останнє здобуло перемогу. 

Тендер, як і минулі рази, проходив за певною схемою, а саме: ТОВ «Компанія «Національний ресурс» запропонувала 1 429 000 грн (що на 1000 грн менше від очікуваної вартості), а ТОВ «Кремелектро» цінову пропозицію встановлює на рівні 1 425 500 грн. 

  

Активісти "Кремінь.Антикору" відзначають, що економія бюджетних коштів міста при цьому колосальна – 4 500 грн, або 0,31%.

Традиційно для нашого міста протягом аукціону ніхто з учасників не намагався знизити свою ставку.

Для того, щоб пояснити таку низьку активність та, м’яко кажучи, незадовільний економічний ефект від торгів, активісти звертають увагу на особу учасника закупівлі, який програв.

Так, ТОВ «Компанія «Національний ресурс», як повноцінний конкурент, задля того, аби напевно (не) перемогти в торгах, зробило таке:

1) не надало банківську гарантію у розмірі 20 000 грн, яка була необхідна за умовами тендера;

2) у складі своє тендерної пропозиції, крім установчих документів (на 6 сторінках), надало аж 4 довідки. Відсутні, крім згаданої вище банківської гарантії, документи, які підтверджують досвід виконання аналогічних договорів та наявність матеріально-технічної бази (складу).

Хоча, згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Компанія «Національний ресурс» неодноразово перемагало в тендерах на поставку продукції, тобто як правильно підготуватися до відкритих торгів знають напевно.

Нюанс полягає в тому, що 100% виграних вказаною фірмою тендерів пов’язані з поставкою паливно-мастильних матеріалів або подібних товарів – бензину, бітуму, дизельного пального. Вказана діяльність також зазначена як основний КВЕД.

 

 

За такої ситуації "антикорівцям" пригадується вислів «Головне — не перемога, а участь», який у форматі публічних закупівель починає грати новими барвами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись