Новини з 1996 року

Годують краще, от тільки їсти не дають. Про міських депутатів і кременчуцьку медицину у порівнянні

Олександр Курилов 25 вересня 2018 10:43 1415 0

Що в нас?

У медичних закладах нашого міста, які вже реформовано не один раз і не два, – великі проблеми.

Про це в соціальних мережах повідомляє депутат Кременчуцької міськради Оксана Піддубна, дитина якої захворіла й потрапила в лікарню.

Пише вона так:

«Сьогодні відчула ці покращення на своїй дитині!

Спочатку для інформації: згідно з програмою надання безкоштовної медичної допомоги хворим дітям у перший день перебування в дитячій лікарні м. Кременчука, на якій так піариться молода фіолетова команда, особисто я, як мати 15-річної дитини, в перший день вимушена була сплатити близько 200 грн.

Окрема тема - харчування (це вже про покращення). 
Після передачі в оренду харчоблоків за 1 грн наближеним до можновладців особам пацієнтів (у тому числі ДІТЕЙ) харчують з 2-го(!) дня перебування!

«Навіщо хворому їсти в першу добу?» - так, мабуть, думали депутати, коли підтримували мера в прийнятті такого рішення! 
Чи, може, депутати думали, що пацієнт, викликаючи швидку, одразу починає готувати собі їсти, бо в лікарні погодують через день?  
Повірте, викликаючи швидку дитині, я під зливу навіть забула про верхній одяг!

Звертаюся до депутатів, які проголосували «за» передачу в оренду харчоблоків і «не підтримали» мій депутатський запит, у якому я просила схаменутися та скасувати вищезазначене рішення!

Ви - «вбивці», адже своїми геноцидними «за» ви повільно, але впевнено знищуєте кременчужан!

На вашій депутатській совісті також залишиться і скорочення лікарів (після злиття 3-ї та 4-ї лікарень), і знищення стоматполіклінік, за яке більшість, упевнена, проголосує!

Та хочу подякувати ЛІКАРЯМ, МЕДСЕСТРАМ та іншим працівникам лікарні, які без обіцяних мером і його командою муніципальних надбавок рятують нас і наших дітей!» - висловлює свій крик душі депутат Піддубна, яка не обирає слів до своїх колег, які прийняли рішення, за яким хворих, принаймні дітей, починають годувати з другого дня перебування в лікарні.

І що в них?

Натомість є картина з інших лікарень Полтавщини, де таких «реформ», зразка кременчуцької, – немає. І перша різниця в цій справі – хворих в інших медичних закладах області, тим більше дітей, записують на харчування з часу потрапляння на лікарняне ліжко й на них хоча б у цьому не економлять.

А інше,  на чому не економлять, принаймні в Полтаві – тамтешніх хворих не примушують бігти в аптеку по спирт, шприци, вату й усе інше. До речі, в тамтешніх лікарнях взагалі немає депутатських аптек, як це є в Кременчуці.

Однак медики в лікарняному відділенні запропонують вам купити ліки, якщо такі відсутні, й скрізь є список з переліком того, що є в лікарні й скільки, й усе це розміщено на видному місці.

Але кременчуцька медична ситуація нагадує ту, що є сьогодні в районній лікарні Лохвиці чи Кобеляк, де бюджетні кошти давно поїли миші й там, як і в нас, люди платять за все поспіль.

І про харчування.

Аби бути справедливим, слід сказати, що в наших міських лікарнях другого рівня воно краще, ніж у Полтавській обласній. Усе-таки невелика котлета краща, ніж горохове пюре,  але слід так розуміти, що досягли цього просто - тільки в нашому місті хворих годують лише з другого дня й більш ніде.

І це, звісно, – жорстко.

Останнє – це запитання: чи плануються зміни у ставленні до хворих пацієнтів нашого міста. Й тут, на жаль, – жодного оптимізму.

Лікарні в нас, як не прикро, – на останньому місці у фінансуванні з міського бюджету. В цій справі фінансуються тільки ремонти й то не надто якісні.

І подяка тут може бути одна - МОЗу, який закупив для всіх апарати УЗД, й сьогодні ті ж аналізи крові в нас роблять за рахунок Світового банку.  

А щодо Кременчука, то за укладанням плитки на дорогах, будівництвом нового архіву, святкуваннями, безмежними кредитами, виплатами… - нашим  чиновникам не до медицини. На жаль.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 596 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 996 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1450 0