Новини з 1996 року

Газовий скандал у Кременчуці з лічильниками і оплатою. Що пропонують мешканцям?

Олександр Курилов 14 листопад 2016 14:28 1656 0

Що буде завтра?

У Кременчуці із завтрашнього дня починаються судові процеси під умовною назвою «Мешканці Кременчука проти ПАТ «Кременчукгаз» у справі лічильників» й одразу два таких позови розглянуть зранку в Автозаводському районному суді.

Зміст позову – громадяни намагаються скасувати норму споживання у 9,8 кубічних метрів газу, яку їм встановлено внутрішньою комісією ПАТ «Кременчукгаз», попри існуючу урядову - в 4,4 метра кубічних.

Інші позови – громадяни в судовому порядку вимагають встановлення їм поквартирних приладів обліку газу, але не загальнобудинкових.

А такі, загальнобудинкові, ПАТ «Кременчукгаз» може встановити один й одразу на два багатоповерхові будинки.

Що є сьогодні?

А сьогодні є лише одне – окремі депутати Кременчуцької міської Ради, й мова тут про представника Радикальної партії Олега Ляшка - Тетяну Сідерка,  намагаються допомогти кременчужанам у вирішенні цих проблем.

Зокрема, їй вдалося зробити те, що не робив жоден з наших чиновників. Жінка потрапила на прийом до голови Нацкомісії з державного регулювання комунальних послуг та енергетики Вовка. А саме тут встановлюються тарифи, в тім числі на газ.

І висновок від неї від свого спілкування в Нацкомісії – невтішний.

В усякому випадку про те, що у Кременчуці за відмову від загальнобудинкових лічильників газовики карають усіх подвійним нарахуванням оплати, у столиці точно ніхто не знає.

Натомість аби встановлювати квартирні лічильники газу, що є можливим та реальним, – потрібна співучасть громадян у фінансуванні.

Порада Тетяни Сідерка з цього приводу – мешканці нашого міста, в кого немає індивідуального газового лічильника, мають писати такі заяви в ПАТ «Кременчукгаз».

У підсумку – почати все це можуть мешканці будинку №14, що по вулиці Київській.

Тут ініціативні мешканці будинку вже чотири рази поспіль колективно гнали в шию представників «Кременчукгазу» з їхнім загальнобудинковим лічильником. Тож їм і карти в руки – виступити з такою заявою.

Скільки це коштуватиме – депутат міськради Сідерка теж оприлюднила.

Отже, якщо індивідуальний газовий лічильник ставити самому – мова про 2800 гривень. Якщо ставити індивідуальні лічильники в кожну квартиру, але організовано й цілим будинком, то показник оплати впаде до 2-2,2 тисячі гривень.

Якщо ж задіяти таку річ як співфінансування, а в цю програму включити як самих мешканців, так і ПАТ «Кременчукгаз» з міськвиконкомом, і вони теж свою частку заплатять, то для одного квартиронаймача витрати зменшаться до однієї тисячі гривень.

Пояснення представника фракції Радикальної партії – така програма запрацює, якщо вона стане масовою.

А от коли вона стане масовою – це питання вже до міського голови Кременчука Віталія Малецького і його численних заступників.

То в чому причини митарства кременчужан з газом?

А вона тільки одна – ПАТ «Кременчукгаз» втілює в життя свою інвестиційну програму із загальнобудинковими лічильниками й від неї просто так не відмовитися.

Звісно, міський голова Кременчука Віталій Малецький міг би це все вирішити одним дзвінком у ПАТ «Кременчукгаз» до його начальника Богдана Аксьоненка.

І тому варто лише нагадати, що депутати Кременчуцької міської ради інвестиційну програму «Кременчукгазу» з дикими нарахуваннями споживання та війнами проти лічильників для газовиків нашого міста не погоджували.

Таку програму у мерії обранці кременчужан погодили всім – «Кременчукводоканалу», «Теплоенерго», приватному «Полтаваобленерго», але тільки не приватному «Кременчукгазу».

Відповідно такого ж листа міський голова Кременчука Малецький мав написати й керівникові Нацкомісії з державного регулювання комунальних послуг.  Міг би також поїхати у столицю і вже у Нацкомісії всі ці питання вирішити.

Гірше, що наш міський голова такого листа не писав і про те, що він разом з депутатами мав погодити плани «Кременчукгазу», - забув.

Звідси й митарства кременчужан, яким ПАТ «Кременчукгаз» нараховує подвійні суми у споживанні природного газу. І погане тут таке. Міськвиконком мав би хоч сьогодні, якщо все проґавили через власну недбалість, допомогти мешканцям міста, які звертаються з відповідними позовами до суду, але й цього людям не дочекатися.  

Теги: Кременчуцькі комунальні послуги

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 128 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 567 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1040 0