Новини з 1996 року

Газета «Вісник Кременчука» до 1-го вересня перестане бути комунальною

Віктор Крук 23 травня 2016 17:20 635 0

Про це сьогодні на засіданні депутатської комісії з питань екології та регулювання земельних відносин заявила головний редактор газети Євгенія Гамза.

На комісії розглядалися питання, що виносяться на чергову сесію Кременчуцької міської ради, яка має відбутися 31 травня. Два з них безпосередньо стосувалися роботи та майбутнього комунальної газети.

У першому проекті рішення - «Про реформування друкованого засобу масової інформації - редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука», засновником якої є Кременчуцька міська рада», йдеться про спосіб проведення реформування газети. Кременчуцька міська рада виходить зі складу її засновників і члени трудового колективу газети, тобто редакції, перетворюються на суб’єкт господарювання - стають її власниками. При цьому зберігається назва газети, її цільове призначення і тематична спрямованість.

На запитання депутатів щодо строків такого перетворення Євгенія Гамза відповіла, що реорганізація триватиме 2-3 місяці, цим займатиметься спеціально створена комісія, і рішення щодо реорганізації буде надіслано для затвердження у центральні органи влади – Держкомітет та Мін'юст. При цьому в редакції налаштовані все провести максимально швидко і впевнені, що до 1-го вересня газета вже не буде офіційним органом Кременчуцької міської ради.

У другому проекті рішення йдеться про внесення змін до міської «Програми сприяння розвитку  інформаційної діяльності редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» та КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» на 2012 – 2016 роки». За поясненням Євгенії Гамзи, мова йде про перерозподіл коштів, передбачених цією програмою.

«Програма приймалася у 2012 році, коли ми друкували рекламний додаток до газети… Зараз ми його вже не друкуємо, за рахунок чого вдалося зекономити кошти. В той же час автомобіль редакції потребує ремонту. Просимо перерозподілити ці кошти і виділити 45 тис. грн. на ремонт автівки, а за решту ми хочемо придбати комп’ютер, адже останнього разу в редакції оновлювали комп’ютери у 2008 році», - заявила головний редактор.
Член комісії Олександр Роженко висловив сумнів щодо доцільності витрачання бюджетних коштів на газету, яка найближчим часом перестає бути комунальною.

«Реорганізація – процес складний. І ми залишаємося газетою, яка співпрацює з депутатським корпусом», - пояснила Євгенія Гамза.

Цей аргумент переконав депутатів, що входять до складу комісії.

Варто зауважити, що колектив редакції «Вісник Кременчука» ще 10 лютого провів збори, на яких запропонував реформувати своє друковане видання. Про це повідомляється у пояснювальній записці до проекту рішення. Згідно із Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», все комунальне майно, яке знаходиться на балансі редакції, у разі її реформування передається у власність трудовому колективу. При цьому зберігається пільгова орендна плата на приміщення редакції та надається інша підтримка на період адаптації ЗМІ до ринкових умов.

Теги: 2474

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 61 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 203 0
Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 144 0