Новини з 1996 року

Гадяцький суд прокинувся і заснув: відмовив прокурорам і проігнорував скарги адвокатів. Фото

Валерія Макряшина 27 червня 2019 17:10 1982 0

Сьогодні, 27 червня, в супроводі молодих людей, одягнутих у камуфляж, до Гадяцького суду, де розглядають події 5-річної давнини - вбивство колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка, прибув один із затриманих у справі - Ігор Пасічний.

Саме він учора заявив про клопотання, в якому просив надати йому охорону, бо після своїх зізнань і відвертих показів дуже боїться за своє життя.

Хоча, як заявила сторона захисту, його життя в повній безпеці й він уже зовсім перегнув палку. Втім суд задовольнив прохання Ігоря Пасічного, приставивши до нього хлопців у спеціальному обмундируванні.

Варто зазначити, що вчора на більшість питань адвокатів Ігор Пасічний відповідав стисло, деякі питання оминав, деталі деяких подій взагалі не міг згадати. Натомість він не заперечував у проведенні пошукових дій з боку прокуратури й готовий був показати місця, де зариті важливі докази, про які буцімто 5 років мовчав. Але все - лопнуло терпіння й совість прокинулася. Прокинулася сама чи її розбудили представники прокуратури - невідомо.

Так, сьогодні прокурор Савчук звернувся до суду з клопотанням, у якому просив доручити слідчому комітету прокуратури провести слідчі експерименти, зокрема біля будинку Лободенка, на місці вбивства Бабаєва, а також у місті Глобиному. А відтак знайти там старі кросівки, патрони, мобільні телефони й переламані на чотири частини номерні знаки, про які протягом останніх днів розповідав Ігор Пасічний. 

Захисники, в тому числі й самі затримані, виступили проти задоволення даного клопотання. Вони зазначили, що прокурор не конкретизував обставини, які необхідно перевірити, не визначив місце проведення слідчих дій. 

І якщо в інших судах, особливо європейських, дане рішення було б нормою, то Гадяцький суд сьогодні вразив наповал. Він відхилив клопотання прокурорів, зазначивши, що воно не підлягає задоволенню, оскільки прокурор не навів конкретних обставин, які необхідно перевірити.

Крім цього, на суді сьогодні вчергове порушили питання медичної допомоги затриманим. На адресу Гадяцького суду надійшов лист від обласного СМЕ про те, що Олександру Мельнику та Олександру Крижановському, які протягом довгого часу скаржаться на погіршення стану здоров'я, було призначено лікування і воно проводиться. 

Втім кого там лікували медики - невідомо, бо адвокати затриманих наполягали на тому, що медична допомога не надається і навіть у цьому листі не описано, як лікують кременчужан. 

Адвокати вимагали викликати в суд начальника Полтавського обласного бюро СМЕ і лікаря, який брав участь в обстеженні, щоб вони пояснили це, але суд відмовив, посилаючись на те, що вони повинні з'явитися до суду як свідки, а список свідків уже був затверджений раніше.

Тож кого насправді лікують медики, залишається загадкою, розгадати яку бажання в суду немає. 

 

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3762 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 153 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 364 0