Новини з 1996 року

Гадяцька Феміда пов'язала руки прокурорськими канатами. Адвокати просять про відвід суддів

Валерія Макряшина 17 жовтня 2019 16:20 1494 0

До того, що наразі відбувається в Гадяцькому районному суді, де розглядається справа кременчужан, яких, попри відсутність доказів, обинувачують у двох тяжких злочинах — вбивстві колишнього мера О. Бабаєва та судді О. Лободенка, всі ті, хто стежить за розвитком справи, яка тягнеться вже більше 5 років, та й самі затримані кременчужани вже давно звикли.

Те, що сьогодні відбувається в Гадяцькому районному суді, інакше як театром не назвеш, й уперте бажання прокурорів, за повної підтримки суддівської колегії, без жодних реальних на це причин запроторити невинних людей за ґрати - тому є важливим доказом.

Дії суддів цілком очевидні, їх можна легко передбачити. 

Крім цього, вони спрямовані на наслідки, які вигідні виключно стороні обвинувачення, яка, зазначимо, не має у своєму запасі суттєвих доказів по справі, крім нещодавно знайдених у кущах кросівок та автомобільного номерного знака, походження яких дуже сумнівне. 

Після так званої рокіровки прокуратури один із затриманих - Ігор Пасічний пішов на угоду з обвинуваченням і перетворився на жертву обставин.

Майже все те, що йому "вішала" та ж сама прокуратура 5 останніх років, умить зникло з матеріалів обвинувального акта.

Натомість Ігор Пасічний уже з чистою совістю визнав себе винним і відносно нього сторона обвинувачення презентувала новий обвинувальний акт та виокремила все в окрему кримінальну справу. У результаті за рішенням знову ж таки Гадяцького районного суду Ігор Пасічний отримав 10 років.

Сьогодні, 17 жовтня, на засіданні адвокати затриманих кременчужан оголосили про відвід суддям Гадяцького районного суду, посилаючись на їх упередженість і необ'єктивність. Вони відверто танцюють під дудку прокурорів, перебувачи десь дуже далеко за межею закону й правосуддя. 

Адвокат Руслан Лазоренко, який захищає інтереси директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника, який також безпідставно перебуває на лаві підсудних, заявив, що Гадяцька Феміда при затвердженні угоди стосовно Ігоря Пасічного припустилася помилок і легко проігнорувала загадкове зникнення доказів, які роками доводила та ж прокуратура.

 

 

Адвокат Олег Миронов підтримав відвід суддів і заявив, що після вчорашнього затвердження угоди щодо Ігоря Пасічного без будь-яких питань довіра до цього суду з боку обвинувачених і загалом сторони захисту є нульовою.

За словами адвоката, ще до ухвалення рішення щодо І. Пасічного його зміст був відомий, зокрема кременчуцьким ЗМІ. Це свідчить про те, що всі рішення цього суду є прогнозованими.

Також Олег Миронов заявив, що склад суду для затвердження угоди щодо окремого кримінального провадження по справі Ігоря Пасічного мав бути обраний шляхом автоматичного розподілу.

Натомість усе було розподілено в ручному режимі, тобто один і той же склад суддів у Гадячі, який розглядає кременчуцьку справу вже більше року, затверджував угоду з І. Пасічним, а це неправильно. 

У результаті судді взяли перерву до 22 жовтня, щоб проаналізувати свої дії та з'ясувати, чи були порушення в автоматичному розподілі суддів. Тільки тоді й вирішать питання щодо свого відводу. 

 

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 562 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 456 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 512 0