Новини з 1996 року

Французи вклали в кременчуцький молокозавод 200 мільйонів

Юлія Билина 12 лютого 2016 16:53 2824 0

Інвестиція - в дитяче харчування, яке повністю перенесли з київського заводу "Галактон" до Кременчука.

Сьогодні кременчуцьким і столичним журналістам показали нове виробництво, яке освоїв Кременчуцький молокозавод. Це - дитячі йогурти та сирки під брендом "Тьома". Обсяг інвестицій французької компанії "Данон" у кременчуцьке виробництво сягає приблизно 200 мільйонів гривень, розповів Руслан Вдовенко, директор Кременчуцького молокозаводу.

Потужність виробництва - 700 тонн дитячої молочної продукції на місяць, або більше 5 млн. упаковок. Поки що завод працює не на повну потужність, хоча у дві зміни й без перебоїв. 

Журналістам показали увесь процес виробництва дитячих йогуртів, яких випускають чотири види з різними фруктовими наповнювачами, та п'ять видів сирків (без цукру й наповнювачів, а також з додаванням різних фруктів).

Увесь процес побудований так, аби люди взагалі не контактували з продукцією, що виготовляється. Більшість виробничих процесів автоматизовані й не передбачають контакту ні з людськими руками, ні з повітрям.

Як запевнив Руслан Вдовенко, продукція виготовляється з українського молока, а також українських фруктів, вирощених на Вінниччині.

Серед постачальників молока для кременчуцького виробництва нараховується 50 фермерських та інших сільських господарств, серед яких є й три молочні кооперативи з Полтавщини (Козельщинського, Новосанжарського районів).

Однак для дитячого харчування відбирається молоко екстра-класу зі спеціальних виробництв, сертифікованих спеціально для виготовлення дитячого харчування.

Виробники запевнили, що їхня продукція, окрім сертифікації якості за українським законодавством, проходить ще вибіркове тестування  в європейській лабораторії «Eurofins», що вважається однією з провідних світових лабораторій.

Для пакування сиру та йогурту використовується перевірене роками  обладнання від  провідних світових виробників: «Tetra Pak» (Швеція) та «Arcil» (Франція). Наприклад, пластикові коробочки, в які пакується дитяче харчування, виготовляються на спеціальному обладнанні прямо тут, на заводі, у закритих автоматах, що також пройшли міжнародну сертифікацію.

Як розповів Іван Ханас, директор з досліджень та розвитку «Данон» в Україні, на те, щоб підібрати оптимальну формулу дитячої продукції, пішло кілька місяців. Французька компанія має власні науково-дослідні лабораторії, які вивчають вплив кожного компоненту продукції на дитячий організм.

Тому часто до процесу виробництва та готового продукту вимоги ставляться значно вищі, ніж того вимагають санітарні норми як України, так і Європейського союзу.

Наприклад, у Кременчуці, окрім усього іншого, в лабораторії поставили обладнання, що має не допустити появи у продукції шкідливих дріжджів та грибків, що спричиняють появу етанолу (спирту), навіть у мінімальних кількостях. Вартість обладнання вимірюється сотнями тисяч євро. 

Завдяки налагодженню виробництва у Кременчуці компанії "Данон" вдалося повністю перенести сюди виробництво з колишнього київського заводу "Галактон".

 

 

Теги: Економіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 1039 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1484 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1922 0