Новини з 1996 року

Фальсифікація доказів з "провалами" у пам'яті. Суд у Гадячі і бездоказові обвинувачення кременчужан

Валерія Макряшина 04 червня 2020 18:00 596 0

Сьогоднішнє судове засідання в районному суді Гадяча, де розглядається справа трьох кременчужан, яких безпідставно підозрюють у вбивствах 2014 року, розпочалося із виступу представника сторони захисту — адвоката Антона Стихіна, який висловив протест проти вчорашніх відверто необгрунтованих ухвал суду.

Ці ухвали були винесені вчора, 3 червня, за клопотаннями представників сторін захисту та обвинувачення.

Перші, наводячи цілком серйозні аргументи, просили суд викликати на допит доньку одного із затриманих Олександра Крижановського, через яку на нього, як зауважили адвокати, вчиняється тиск з боку Ігоря Пасічного, який вийшов на волю, бо пішов на угоду з прокуратурою.

Інші, не наводячи жодних обгрунтованих підстав і реальних, а не шаблонних ризиків, просили колегію Гадяцького суду подовжити термін тримання під вартою затриманим ще на 2 місяці.

Адвокати отримали відмову суддів у задоволенні клопотання, натомість прокурори — черговий раз отримали суддівську прихильність і автоматичне погодження їхніх вимог, навіть якщо вони суперечать статтям Кримінально-процесуального кодексу. 

"Такі дії суду перешкоджають здійснювати ефективний захист підзахисних, порушують право на справедливий розгляд справи судом та на змагальність. На підставі вищевикладеного повністю заперечую проти винесених Гадяцьким районним судом ухвал від 3.06.2020 р... тим самим усі підстави вважати, що суд зайняв позицію обвинувачення", - звернувся до суду адвокат Антон Стихін і  попросив даний протест приєднати до матеріалів справи, що і було зроблено судом. 

Після цього суд перейшов до вивчення доказів, які наразі надає сторона захисту. Один із таких — відеозаписи зі слідчих експериментів із Ігорем Пасічним від 4-5 вересня 2014 року.

За словами захисника Олега Миронова, з відео слідчого експерименту видно, що Ігор Пасічний погано володіє фактичними обставинами вчинення злочину відносно ексмера Бабаєва. Простішою мовою — ніякої конкретики від нього не пролунало.

Більш того, як запевняє адвокат, ці відеозаписи є підтвердженням свідомої фальсифікації матеріалів кримінального провадження та намаганням підігнати їх під певну, вигідну слідству версію.


Захисник Олег Миронов зазначає, що ці докази чітко показують, як динамічно змінювалися покази Ігоря Пасічного.


Наприклад, після затримання він два дні вказує на те, що знищив зброю, розпилявши її та викинувши у Дніпро. Під час слідчого експерименту 4 вересня цю зброю шукають у Дніпрі, але не знаходять.

"Ввечері, біля 7-ї години, слідча дія закінчується, після цього відбуваються ті неофіційні тренування без участі захисника Пасічного  начальником Полтавського УБОЗу. І вранці наступного дня Пасічний каже, що він переплутав і зброю не розпилював і не викидав у Дніпро, а передав її Крижановському. 

Для нас є очевидним, що було причиною такої кардинальної зміни, як Пасічний сказав "трохи переплутав". Зрозумілі причини цієї "плутанини", ми їх показали на судовому засіданні, але це ще не все", -  розповів адвокат.

І додав, що суд у подальшому побачить ще інші очевидні ознаки підроблення, фальсифікації цих показань і відповідних доказів. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 328 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 693 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 542 0