Новини з 1996 року

Фальсифікація доказів і тиск. Суд над кременчужанами у Гадячі. З чим прийшли у 2020-ий

Олександр Курилов 10 лютого 2020 14:00 835 0

Обвинувачення тисне на затриманих через відсутність доказів проти них стосовно причетності до факту вбивства колишнього міського голови Кременчука…

Натомість захисники  бездоказово обвинувачених кременчужан відзначають величезну кількість порушень, які були допущені під час судового розгляду, й цей перелік фальсифікацій – надзвичайно великий.

Це останні повідомлення із суду Гадяча стосовно розслідування кременчуцьких подій, яке триває вже шостий рік поспіль.

Про те, що відбулося на засіданнях минулого тижня, розповів Руслан Лазоренко, захисник обвинуваченого керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, проти якого за ці роки взагалі нічого не оприлюднено.

«На останньому судовому засіданні ми розглядали протоколи огляду, подані прокурорами, проведені за участю обвинуваченого, який почав працювати з обвинуваченням по цій справі.

Наше клопотання – про неможливість розгляду цих протоколів. І причина цього така.

По-перше, ухвала, яка винесена з цього приводу. Вона прийнята з порушеннями статей Кримінального-процесуального кодексу.

У цій ухвалі наводяться прізвища людей, стосовно яких вказується, що саме вони скоїли цей злочин, хоча ніяких доказів стосовно цього немає.

І зміст тут один - порушено презумпцію невинуватості, але все визначено наперед.

Ми звертали увагу, що сам огляд не може проводитися за участю обвинуваченого й без захисників.

А насправді слідчий сам проводить цей огляд і за участю обвинуваченого, але без представників захисту інших затриманих.

І, звісно, з таким «протоколом огляду» погодитися неможливо.

Ще з порушень, і це важливо, – з документів, які сьогодні оприлюднено, - 2 вересня 2014 року людей, яких сьогодні обвинувачують у скоєнні того, до чого непричетні, було взагалі незаконно затримано.

Їх затримали, далі перевозили з місця на місце з міліціонерами, утримували невідомо де, але разом з тим протокол про затримання не складався взагалі.

Протокол про роз’яснення прав затриманим теж не складався, захисників не викликали, хоча присутність захисника в таких справах є обов’язковою й те ж саме з врученням підозри, яка вручалася без представника захисту і з порушеннями законодавства», - розповідає захисник Руслан Лазоренко.

І висновок від нього - з огляду на вимоги Кримінально-процесуального кодексу, затримані не набули статусу підозрюваних взагалі.

Тож усі подальші дії не мали ніякого юридичного наслідку. І на це ми звертали увагу суду й думаємо, що оцінка буде, зазначає адвокат і додає.

Теруправління ДБР у Полтаві відкрило кримінальне провадження за фактом незаконного затримання двох обвинувачених по цій справі, що відбулося у 2014 році.

«Сподіваюся, що всі ці заяви стосовно порушень у справі збирання доказів будуть розглянуті, і сподіваємося, що всі ці порушення суд визнає».

Інше від захисника Лазоренка - в режимі відеоконференції розпочато розгляд апеляційної скарги на жовтневе рішення Гадяцького суду щодо продовження затриманим строку тримання під вартою.

І перше, що зробили захисники, – заявили про відвід одному із суддів, і відвід цей був задоволений.

Тож  розгляд цієї справи відбудеться, й там ми теж почуємо багато чого з теми правосуддя, яке поки що таким не стало.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1685 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2752 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1668 0