Новини з 1996 року

Епідемії кору в Україні немає, але вакцинуватися треба — Супрун

Валерія Макряшина 11 січня 2018 18:06 296 0

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун запевняє, що зараз мова не йде про епідемію кору, але батьки повинні вакцинувати своїх дітей, адже вакцини вистачає. Про це вона заявила перед початком засідання уряду: 

"Є спалахи в Києві, був у таборі ромів та в цирку, але ви ніколи не знаєте, коли будуть люди довкола вас хворі, тому треба мати щеплення, щоб захистити себе та своїх дітей. Але про епідемію не йдеться", – сказала Супрун.

За її словами, ще з вересня працює штаб, який контролює ситуацію з цим захворюванням, бо був спалах кору в трьох областях, а тепер ще й у  столиці невеликий спалах.

"Як ви знаєте, більшість дітей, які захворіли на кір, не мали щеплення. Тому найважливішим є щеплення, бо це захищає людину від захворювання", – наголосила Супрун.

Супрун запевнила, що в тих областях, де були спалахи хвороби, вже вакциновано майже 80% дітей, а також заборонили відвідувати дитсадки та школи без щеплення. За даними Центру громадського здоров'я, за 11 місяців 2017 року захворюваність на кір в Україні зросла у 43 рази порівняно з 2016 роком.

Нагадаємо, станом на 10 січня в Києві зареєстровано 61 випадок захворювання на кір, із них 49 випадків – серед дітей.

Крім того, 10 січня стало відомо, що на Херсонщині на кір захворіли 2 дорослих,  у 6 – підозра.

Про це повідомив Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

"Наприкінці грудня 2017 року - на початку січня 2018 року в Херсонській області ускладнилася епідемічна ситуація із захворюваністю на кір. Субнаціональною лабораторією України з діагностики кору та краснухи підтверджено 2 випадки (захворювання на кір - ред.) у дорослих жителів м. Херсон (41 та 37 років), у яких дані про щеплення проти кору відсутні. Також підозра на кір є ще в 6 хворих, 2 з яких не щеплені", – йдеться у повідомленні центру.

З початку 2018 року в Полтавській області було виявлено лише 5 випадків захворювання на кір. Однак на даний момент хвобора не підтверджена. А тому в Кременчуці про введення у школах та дитячих садках карантину не йдеться.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись