Новини з 1996 року

Енергозбереження: кременчуцьким чиновникам сьогодні давали майстер-клас

Андрій Михайленко 12 серпня 2015 14:39 1770 0

З питань енергозбереження у картинках та цифрах консультував керівник проекту "Угода мерів - Схід" Святослав Павлюк.

Родзинками презентації, яку проводив гість, були конкретні приклади, які показують, що енерговитрати міста можна цілком знизити у декілька разів. 

Першим показником, який озвучив пан Павлюк, стало енергоспоживання на 1 кв.м приміщення в середньому по Україні. За його словами, вказаний показник становить приблизно 260 кВт енергії на рік. У той же самий час у Європі цей показник складає лише 100 - 120 кВт на 1 кв.м на рік, але й цей показник хочуть у найближчі роки довести до 40 кВт.

Одразу стає зпрозуміло, що потенціал для покращення у Кременчуці є гігантським.

У ході презентації було дано декілька порад чиновникам мерїі. 

"Має бути щоденний аналіз споживання (енергії - ред.) за минулу добу", - дав першу пораду пан Павлюк. 

"Має бути енергоменеджер (у міста - ред.). Завгоспа (бюджетної установи - ред.) треба залучити до збору даних зі споживання енергїі, щоб мер мав картину до 10-ї години ранку. Енергозаміри (щоденні - ред.) зразу ж дають 10-14 відсотків (економії - ред.) на прикладі Львова",  - додав гість.

Окремо він зауважив, що для отримання фінансування під енергозберігаючі заходи міста не мають нормальних проектних пропозицій. А видавати під останні є кому. Окрім Європейського банку реконструкції та розвитку, існує низка приватних фондів та банківських установ, наприклад НЕФКО. Остання, як "Програма  Плюс" уже повідомляла, профінансує у Кременчуці термомодернізацію дитячого садка № 32 та модернізацію вуличного освітлення в Крюкові на 5,6 млн. гривень. Тож певні позитивні зрушення вже є.

Інша цікава річ, яку також було озвучено, стосується поведінки споживачів. Пан Павлюк зазначив, що загалом установка лічильників увже на рівні будинку міняє поведінку людей - споживання енергії та води зменшується. На підтвердження цього було продемонстровано діаграму споживання води населенням Білорусії. Як видно з графіка, споживання за 8 років впало з 643 млн.м3 води до 350.

Є лічильник - менше води витрачаєш. Доведено досвідом Білорусії.

 

І ще про одну шкідливу поведінку українців. Як вказав гість заходу, існує закономірність, яка зводиться до того, що чим заможніша країна, то при нижчій температурі сплять люди. При цьому зазначено, що мінус 2 градуси  дозволяють заощадити на обігріві осель 10 відсотків. Щоб цього досягти, радять встановлювати батареї з регуляторами, а поки ж дивимось на цікаву інфографіку з цього приводу. 

 

"Холодніше" спиш - менше доводиться платити. Час ламати споживацькі звичаї.

 

Наостанок зазначимо, що в ході зустрічі  кременчуцький гість наполегливо рекомендував місту опрацювати питання введенення посади енергоменеджера, котрий би безспосередньо займався б заходами енергозбереження, щоденним моніторингом енергоспоживання та опікувався залученням інвестицій в місто під заходи енергозбереження. В якості успішного прикладу було наведено місто Жовква Львівської області, де енергоменеджер залучив інвестиції, які перевищують бюджет самого міста. Як зазначив Павлюк, у цьому випадку Жовква не єдина в Україні.

 

Представник  ГО "Охорона природи м. Кременчука" Олег Гапон порадив присутнім задля економії  вже вимкнути світло у Великій залі  міськради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ЕнергозбереженняЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 982 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1828 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 845 0