Новини з 1996 року

Елітність першокласника у Кременчуці коштуватиме 195 грн., щомісяця. У місті - революція в освіті!

Олександр Курилов 28 лютого 2017 17:58 1958 0

У Кременчуці учнів з першого класу вчитимуть по-новому. Мета – зробити з першокласників інтелектуальних учнів. Однак така інтелектуальна специфіка, під час якої діти швидше читають і більше знають, коштуватиме батькам учнів 195 гривень щомісяця.

Такою є вартість навчання дитини за програмою «Інтелект України».

Це міськвиконком сьогодні,  де на спеціальній нараді говорили, що дітям вчитися в таких інтелектуальних класах добре, але у Крюкові бажаючих мало, бо батьки не впевнені, чи будуть у них ці 195 гривень.

Нова програма появи елітно-інтелектуальних дітей у місті - ініціатива міського управління освіти, про яку й слухала на нараді в мерії заступник міського голови Ольга Усанова.

Доповідач – Олена Никифоренко, керівник міського науково-методичного центру. В обговоренні – самі директори шкіл, де з першокласників (не всіх) робитимуть за гроші кременчуцьку інтелектуальну еліту.

Тож спочатку присутні послухали відеозапис юриста Міносвіти, яка розповіла з екрана телевізора про новий наказ (ескпериментальний) Міністерства освіти. Далі подивилися у відеозапису, як таке навчання малих дітей відбувається в пілотних класах...

Отже, відмінність нової форми навчання, яку запроваджуватимуть поруч зі звичайною й не інтелектуальною, – на неї набиратимуть першокласників у ліцеях №4 і №17 та школах №10 і №22.

Набір – платний, книжки та зошити доведеться купувати самому. Однак спочатку батьки дитини, перш ніж записати своє чадо в розумний клас, – підпишуть відповідну угоду.

Відмінність нової програми для першокласників, яких вчитимуть за такою інтелектуальною програмою, – для дітей у цьому випадку буде запроваджено три нових предмети.

Предмети: «Еврика» – для логічного мислення. "Людина і світ" - для більшого кругозору й «Навчаємося разом» - для подальшої роботи в команді.

За підсумками таких програм, діти вже у четвертому класі можуть проектувати, як саме відкрити нічне кафе в Харкові. В усякому випадку таке кременчуцькі вчителі бачили, коли відвідували інтелектуальні класи в цьому місті.

Окрім нових предметів, є й відмінність у викладанні знань учням. І мова тут про повторення набутих знань у різних формах відповідей, щонайменше чотири рази. Тобто дитина пам’ятатиме все викладене на уроці.

Далі ж – просто розмови про якість освіти, яка є у Кременчуці сьогодні. Вона настільки «висока», що дає спокійно жити вчителям шкіл, які займаються платним і безплатним репетиторством в освіті.

Інакше після звичайного викладання у навчальному закладі й без репетитора скласти зовнішнє незалежне оцінювання, аби вступити в інститут, буде важко.

Про що теж говорили на нараді – для того, аби дитина вчилася в інтелектуальному класі, то вже батькам також потрібно подумати про рідкокристалічний телевізор у 42 дюйми (бо потрібен великий екран) та ноутбук. Інакше прогресу може й не бути.

Про що слід додати – батьки дітей переважно не відмовляються платити за свого першокласника 195 гривень щомісяця, аби він став інтелектуальним. Але це стосується шкіл, які розташовані в центрі міста. Щодо Молодіжного, а мова про ліцей  №17, то там справи гірші й ще гірше в Крюкові, де таких дітей набрали лише 15.

І мова тут не стільки в елітності малих учнів, як у платоспроможності їхніх батьків. В останніх немає гарантії, що вони протягом трьох років поспіль зможуть кожен місяць платити за підручники та зошити для дитини по 195 гривень.

На чому слід зупинитися – так це на тому, що такий експеримент з платним навчанням першокласників у Кременчуці буде запроваджено. Заступник мера Ольга Усанова заперечень проти такого не має. Тобто поділ дітей за коштами буде запроваджено.

Як бути з першокласниками, у батьків яких немає грошей  платити,  а всі діти інтелектуальні? На це запитання є відповідь – дітей з небагатих родин вчитимуть за звичайною програмою.

Репортер «Програми плюс» на цьому зібранні намагався довести присутнім чиновникам від освіти, що ділити дітей у такому віці на інтелектуальних і не дуже та ще й від можливості заплатити кошти – виглядає погано.

У відповідь уже заступник мера пані Усанова зауважила, що саме так ділять дітей в Англії.

Гірше, що заступник міського голови в цьому випадку не сказала, що дітей у Європі ділять не за кількістю грошей у їхніх батьків, але за здібностями. При цьому в  Європі ніколи не називають один клас інтелектуальним, а інший – так собі.

Але це Європа, а у нас - Кременчук й обіцяне, по суті, платне навчання у безплатній школі  з 6-річного віку.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись