Новини з 1996 року

Експертна рада з прав людини. Справа кременчужан у судах затягується, бо міняється склад суддів

Олександр Курилов 19 вересня 2017 18:04 653 0

Міжнародне товариство із захисту прав людини надалі візьметься за моніторинг судового процесу стосовно справи кременчужан, яких звинувачують у вбивстві колишнього мера міста Бабаєва.

Про це йдеться у повідомленні організації, в якому вказують на особливості нинішнього судового розгляду, який знову відкриють з чистого аркуша вже вчетверте.

Вчетверте, бо попередні три такі розгляди завершилися нічим.

Тож перше, про що повідомляється, – у судову справу активно втручаються депутати парламенту та представники місцевої влади.

На цьому наголошує керівник телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, перебування якого за гратами без жодних доказів провини триває вже четвертий рік,  і з огляду на прийняті з цього приводу рішення сесії Кременчуцької міської та Полтавської обласної – його заява підтверджується повністю.

Інше, на чому наголошують експерти, – це на судовому засіданні в Полтаві, яке відбулося минулого місяця й де захисники обвинувачених три години поспіль перераховували процесуальні порушення, які допустив суд та слідчі.

Третє, на що вказують фахівці з права, – це відсутність необхідної кількості прокурорів під час розгляду кременчуцької справи.

Ще мова – про порушення прав затриманих, яким рішенням суду дозволено під час розгляду справи бути присутніми біля своїх адвокатів, але це ігнорується.

Суд по даній справі йде з початку 2015 року й мова про затягування процесу, яке пов’язано з неодноразовою зміною складу суду, - це теж експертні висновки з теми.  

«Єдиними рішеннями суду, що вкладаються в передбачені нормами права строки, є постійне продовження підозрюваним термінів утримання під вартою», - зазначено у висновках експертної ради з прав людини, представники якої обіцяють і далі стежити за розвитком подій.

Слід додати, що експертна рада Міжнародної організації прав людини відзначає багато речей і в тім числі не відкидає версію про політику в справі, що стосується вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва.

Але варто сказати, що ось минули 2015, 2016 і вже осінь 2017 року.

Справу проти кременчужан уже розглядали тричі й тричі вона припинялася, коли мова починала йти про докази обвинувачення. Таких не було оприлюднено жодного разу і врешті-решт усе зупинялося на тому, що обвинувачення є, а доказів – жодного.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 428 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 547 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1052 0