Новини з 1996 року

Експерт Інституту Політичної Освіти провів лекцію для кременчуцьких студентів

Ксенія Омельченко 26 вересня 2017 16:28 921 0

Андрій Осіпов, виконавчий директор «Smart Solutions Law Group» та експерт Інституту Політичної Освіти, приїхав до Кременчука на запрошення  громадської організації «Кременчуцький антикорупційний центр».

Учасники даної організації не тільки постійно відстежують діяльність міської влади, але й періодично проводять заходи, залучаючи різних кременчужан до громадської активності. Так, у червні цього року співзасновник Харківського антикорупційного центру Дмитро Дробот розповідав кременчужанам про систему "ProZorro".

Читайте також:  Дмитро Дробот: "У чиновників і досі є стереотип, що "Prozorro" можна обійти"

Серед останнього - Кременчуцький антикор оприлюднив інформацію про справжні ціни на дерева, кущі та квіти в Міському саду.

Якщо ж казати про Андрія Осіпова, то практикуючий адвокат з влучними жартами та життєвими прикладами намагався пояснити студентам, що ж таке бюджет і корупція. 

І почав він свій виступ з кількахвилинного моменту з серіалу "Мільярдери":

За словами Андрія, корупція починається з малого. Однак вона не виникає від "хорошого життя". На його думку, аби людина не була підвладна корупції, їй треба щось дати. Наприклад, якщо забезпечити управлінцям знижки на державні послуги чи на купівлю квартири або автівки (і нехай не дуже дорогої), перед ним постане вибір - провести якусь махінацію чи мати ті або інші гарантії від держави.

Поліцейський, якому слід віддати $2000 боргу, маючи зарплату не вище $200, буде брати.

А людина, якій край необхідно швидко отримати закордонний паспорт,  -  буде давати. Бо так влаштована система, денеобхідну довідку можуть видати тільки в поліції, позбавляючи людину можливості швидко оформити все через нотаріуса.

Говорили присутні й про корупцію на більш вищому рівні, а саме про очільників міст.

У антитопі - політичний діяч Андрій Садовий. Людина, яка узурпувала владу у Львові та разом зі свою командою з 6 чоловік, як кажуть, гне свою лінію, не звертаючи увагу на інших чиновників міста.

Серед інших узурпаторів - Геннадій Кернес. Гарний господарник, як кажуть таксисти Харкова, але насправді мало чим відрізняється від Садового. Для вирішення міських питань має "своїх" 19 людей.

І що цікаво, мер нашого міста Віталій Малецький теж потрапив у даний антитоп-список. У нього десять заступників, вони ж виконавчий комітет, які не є противагою ні меру,  ні місцевим депутатам.

За словами Андрія, у Кременчуці всього одна голова, і вона на тонкій хиткій шиї, яка ось-ось зламається. А зламається тому, що у владі хоч і є представники різних партій, однак немає сильної опозиції.  І складається ситуація, як на малюнку нижче:

Похожее изображение

- Зграя, яка складає більшість, нічого не скаже, бо боїться. Опозиція може щось сказати, але вона в жахливому стані. У Кременчуці опозиція впливає лише на відділ культури. Але чому, наприклад, не на земельне управління? Бо воно й Малецькому потрібне теж, - розповідає Андрій Осіпов.

Єдиний, на його думку, вихід -  це свідома громада, яка буде контролювати владу. Люди, які самі стануть противагою депутатам і будуть відслідковувати, на що витрачаються кошти з міського бюджету. Адже більшість податків, які сплачують громадяни, зараз надходять саме в міський бюджет. Тому за гарну дорогу харківським таксистам слід дякувати не Кернесу, а депутатам, виконавчому комітету й комунальникам, які разом цю дорогу робили. І так само у всіх містах України.

- Люди краще стежили б за владою, аби їм видавали всі кошти, які вони заробили. І вже самі мали б нести в касу податки. Місяць, другий-третій, і в українців би виникло питання: "А чого я так багато сплачую податків і куди вони витрачаються?"

У цілому зустріч з Андрієм в університеті проходила майже півтори години. А деякі студенти навіть отримали подарунки від експерта. За цікаві запитання та активність у обговоренні хлопці отримали книжки про те, як має працювати депутат та про що він не знає.

Читайте також: Як "прозоро" витрачає кошти з міського бюджету Кременчуцький комітет молодіжних організацій
 

Як виявилося пізніше, у Кременчуці експерт зустрівся не тільки з молоддю, але й з депутатами та місцевими активістами, яким не байдужа доля міста. Але про це читайте в наступному матеріалі.

Читайте також: Мер Малецький узурпував владу підкупивши депутатську більшість? Шокуюча заява політичного експерта

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 665 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1077 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1528 0