Новини з 1996 року

Експерименти на студентах кременчуцького технікуму. До чого тут ПрАТ "Полтавський ГЗК"?

Людмила Скачко 18 листопад 2019 18:25 600 0

У МОН запевняють, що експеримент над студентами політехнічного коледжу КрНУ імені Михайла Остроградського проводитиметься лише в межах освітнього експерименту.

Звідки це взялося? Як повідомляє пресслужба МОН, у найближчі чотири роки 44 заклади фахової передвищої та вищої освіти втілюватимуть експеримент із впровадження дуальної освіти. Серед них і три на Полтавщині, один із них – кременчуцький коледж.

Дуальна освіта - це вид освіти, в якій поєднується навчання в закладах освіти із навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.

Організатори такого експерименту обіцяють, що це не буде схоже на звичайну практику, яку зазвичай студенти проходять на канікулах і на яку виділяється лише два тижні. Тобто ця дуальна освіта має залучати студента до виробничого процесу й зовсім не має нічого спільного з просто "гарно організованою практикою". У такий спосіб студент може одразу закріплювати теоретичні знання на практиці, а також опановувати особливості обраної професії на самому підприємстві.

"За цей час – із 2019-го по 2023-й – разом із роботодавцями заклади освіти напрацюють оптимальні способи використання такої форми освіти, а результати використають для створення правил, за якими ця система діятиме в майбутньому", - повідомляє пресслужба МОН.

Тобто наш політех мав укласти відповідний договір із ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" щодо співпраці за спеціальністю "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", кваліфікація "Технік-електромеханік гірничий".

"Для початку хочу зазначити, що нині законодавче поле щодо дуальної освіти знаходиться на стадії формування. Адже вперше таке поняття як дуальна освіта зазначається в Законі “Про освіту” 2017 року. Для того, щоб нова нормативка була ефективною та дієвою, зараз нам потрібно напрацювати кілька моделей, які, зокрема, регулюватимуть взаємодію університетів, роботодавців та студентів. До експерименту долучений широкий перелік закладів, які відпрацьовуватимуть різноманітні формати співпраці з роботодавцями", – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти й освіти дорослих.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 555 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 449 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 503 0