Новини з 1996 року

Два українця – три гетьмани. Кременчуцька «Свобода» оголошує про акцію до третьої річниці Майдану

Олександр Курилов 17 листопад 2016 12:39 1028 0

Хто з ініціативою?

Мешканців Кременчука закликають відзначити третю річницю початку Революції Гідності, або – Євромайдану.

Втім саме відзначення, а офіційна дата з цього приводу – 21 листопада, й цього разу, як і всі минулі теж,  у нас відбуватиметься по «партійних» квартирах. Тобто у кожної партії буде свій мітинг. Відповідно свій мітинг з цієї нагоди, вочевидь, теж у понеділок,  проведуть і міські градоначальники, яким вдалося цю Революцію Гідності витримати з непоганим зиском для себе.

Це у соціальних мережах керівник міської організації партії «Свобода» Костянтин Красовський оголосив про акцію з цього приводу, що пройде наступного понеділка в центрі міста. Зміст оголошення – такий.

«Шановна кременчуцька громадо!

21 листопада 2016р. до третьої річниці початку Революції Гідності відбудеться акція.

Захід розпочнеться о 17:00 год. біля пам’ятного знака Героїв Небесної Сотні (біля пам’ятника "Жертвам сталінських репресій").

Програма:

- вшанування Героїв Небесної Сотні;

- панахида;

- мітинг-реквієм

Акція завершиться виконанням Державного Славня».

Про що слід додати – своє оголошення керівник міської «Свободи» Костянтин Красовський виставив першим і це знімає з нього будь-які претензії щодо несподіваних дій. А от чому до цієї справи не залучено всіх інших місцевих політиків - це вже інше запитання.

 

А хто поза цією ініціативою?

А поза цією ініціативиою опиняються всі й причина тут не стільки в тому, що неможливо стати поруч з лідером міської «Свободи», який даватиме всім бажаючим виступити мегафон.

Причина в тому, що про цю дату, здається, у Кременчуці всі інші просто забули. І в першу чергу забули представники міської влади. Забули, хоч і повісили біля мерії прапор Євросоюзу, й нині готуються отримати величезний кредит від банків «Євросоюзу», хоча нічого цього без Майдану ніколи б не було.

Звичайно, ми всі знаємо, що Майдан роблять одні, а користуються цим іншим. Але ж не до такої міри, коли одні починають їздити на відпочинок  у відрядження до країн Євросоюзу, а інші в честь цієї нагоди проводять мітинги з мегафоном у руках?

А що далі?

А сьогодні, попри все, ми говоримо, що прогрес у справі просування України до Європи таки є.

Але він, окрім набуття нового обличчя армії чи отримання «безвізу», після чого або директори заводів підвищать зарплату своїм працівникам, або віддадуть їх на металобрухт… ще і в нас самих. Зокрема, потрібно ще бачити не тільки себе, але й тих, хто поряд. А саме такого вже після трьох років після Майдану як не було, так і немає.

Втім, можливо, на четверту річницю все зміниться й з ініціативою проведення таких заходів виступлять усі – починаючи від мера й завершуючи депутатами міськради та громадськими активістами. І це буде першим прикладом і далі все, що прийматиметься у нашому місті, стосуватимуться тільки життєво важливих наших питань.

Довідка. Євромайдан (також Єврореволюція , Революція Гідності)  — національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.

Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. 

Протести, які з кінця 2013 року відбувалися у формі мітингів, демонстрацій, студентських страйків, та силова протидія протестам з боку влади призвели до відкритого силового протистояння, яке в подальшому переросло у Революцію Гідності.

 

 

 

Теги: Ревоція ГідностіЄвромайданЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1038 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1916 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 896 0