Новини з 1996 року

Два-три роки будівництва. Депутати голосуватимуть за відновлення історичного собору на площі Перемоги

Олександр Курилов 22 червня 2018 13:32 2220 0

У Кременчуці виділять землю під новий храм якраз на отримання Томосу про автокефалію

Депутати Кременчуцької міської ради виділять 972 квадратних метри на площі Перемоги для відновлення Свято-Успенського собору.

Саме рішення про виділення ділянки стосуватиметься Української Православної церкви Київського патріархату, але не виключено, що далі (й мова тут про отримання Україною Томосу від Константинопольського патріархату й має відбутися дуже швидко), Кременчуцький собор отримає приналежність до Української православної церкви.

«Послідовність дій така. Якщо депутати з цим рішенням погодяться й землю під будівництво виділять, то далі мова йтиме про два аспекти. Перший – це виготовлення документації. Другий – відкриття спеціальних рахунків для збору коштів на будівництво. Саме будівництво собору почнеться тільки після того, як буде зібрано доволі велику суму коштів», - за словами благочинного Кременчуцького округу УПЦ КП отця Володимира, на саме будівництво від початку фундаменту буде витрачено два-три роки.

Останнє, про що слід додати, – сесія міськради, на якій буде розглянуто це питання, відбудеться 26 липня.

На саме депутатське зібрання прийдуть не лише противники будівництва, але й прихильники – віруючі Київського патріархату, учасники АТО…

За тим, що є сьогодні, – в Україні немає прикладів, схожих на кременчуцький, коли громада почне відновлення зруйнованого собору й внесок такої моральності в наше життя, певно, оцінюватимуть уже наші нащадки.  

Щодо появи самого собору на площі Перемоги, то за це депутати вже голосували під час внесення змін у Генеральний план, і голосів проти такого не було. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись