Новини з 1996 року

Два товариші так замерзли, чекаючи автобуса, що викрали чужий автомобіль

Валерія Макряшина 30 жовтня 2018 13:40 700 0

Автозаводський районний суд Кременчука Полтавської області на чолі із суддею Ганною Олейніковою розглянув справу щодо двох чоловіків, які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушенння, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України (злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту; незаконне заволодіння транпортним засобом). 

Згідно з інформацією, оприлюдненою в Єдиному державному реєстрі судових рішень, перший обвинувачений (К) - одружений, має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, раніше не судимий, учасник бойових дій. Другий (Р) - безробітний, не одружений, але має на утриманні неповнолітню дитину, раніше не судимий, є також учасником бойових дій. 

За протоколом чоловіки здійснили злочин за досить комічних обставин.

19 лютого 2018 року, близько 21.05, громадянин К. за попередньою змовою з громадянином Р., перебуваючи біля будинку №186 по вул. Чкалова, викрали автомобіль "ВАЗ 21063" червоного кольору, вартістю 22 670 грн, який був припаркований на стоянці поряд з ПП ВТК «Лукас».

Громадянин К. за допомогою наявного в нього ножа пошкодив запірний механізм передніх лівих дверей автомобіля та проник до салону. Його товариш, діючи за попередньою змовою, сів за кермо автомобіля й, пошкодивши замок запалювання та з'єднавши проводи, завів двигун та, отримавши можливість керування автомобілем, розпочав на ньому рух у напрямку с. Потоки Кременчуцького району Полтавської області.

Приїхавши на місце, вони залишили вищевказаний автомобіль. У результаті протиправних дій обвинувачених потерпілому власнику автомобіля була завдана матеріальна шкода на суму 22 670 грн.

На судовому засіданні обвинувачений Р. свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю та пояснив, що того дня він разом з товаришем К. приїхав у Кременчук погуляти. Ввечері вони хотіли повертатися додому, але довго чекали автобуса й замерзли. За його словами, саме тоді вони побачили біля ПП ВТК "Лукас" припаркований автомобіль ВАЗ 2106. Тож саме на цьому автомобілі товариші вирішили поїхати додому. Приїхавши в село Потоки, вони залишили автомобіль, а потім повернули його потерпілому. 

Обвинувачений К. на судовому засіданні свою вину у  вчиненні кримінального правопорушення також визнав повністю, щиро розкаявся й просив суворо не карати.

Потерпілий на судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив. 

Обставинами, які пом'якшують покарання обвинувачених, є, зокрема, діти, яких вони мають на утримаанні, й той факт, що вони є учасниками бойових дій і раніше не були судимі. Обставини, які обтяжують покарання обвинувачених, судом не встановлені.

Враховуючи всі обставин справи, особи обвинувачених, суд постановив визнати громадянина К. та громадянина Р. винними у вчиненні кримінального правопорушення та, згідно зі ст. 75 КК України, призначити їм покарання - 2 роки іспитового строку. Також суддя Ганна Олейнікова постановила стягнути з обвинувачених процесуальні витрати за проведення експертизи в розмірі 929, 50 грн з кожного на користь держави.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 136 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 832 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 878 0