Новини з 1996 року

Два роки минуло. Тролейбусів тільки 17 з 50, а кредит з відсотками виплачуємо по повній. Повідомлення

Олександр Курилов 29 жовтня 2018 14:30 870 0

У Кременчуцькому міськвиконкомі сьогодні оприлюднена радісна новина для нашого міста. Тобто не так щоб радісна, але новина. 

Кременчуцьке тролейбусне управління отримало ще три тролейбуси із заводу «Богдан». А всього від часу прийняття рішення про взяття кредиту вже минуло два роки, й ми отримали 17 тролейбусів з 50, які за контрактом мали б бути поставлені до нашого міста протягом 40 робочих тижнів.

Відповідну новину, що ось іще три тролейбуси до міста привезли, оприлюднює прес-служба міськвиконкому.

І тут слід нагадати ось про що. Рішення про взяття кредиту розміром 8 мільйонів євро кременчуцькі депутати приймали на своїй сесії 29 жовтня 2016 року.

Але цього року, у  2018-му, відповідно до фінансового плану Кременчуцького тролейбусного управління, місто має заплатити за цим кредитом за всі 50 тролейбусів, з яких ми отримали 17, - 15 мільйонів 154 тисячі гривень.

А наступного року за тролейбуси, які ніяк не доїдуть до Кременчука, тобто за взятий у євро кредит, доведеться заплатити вже 44 мільйони 200 тисяч гривень.

Загалом питання – чи правильно міський голова Кременчука Віталій Малецький зробив, що купив у кредит одразу 50 тролейбусів з відповідною переплатою, а не став купувати просто по 10 тролейбусів щорічно, – залишається дискусійним.

Бо, з одного боку, це добре, що Кременчук купив у кредит стільки ж «рогатого транспорту» (по 50 штук), як Харків чи Одеса.

Але між Кременчуком та містами-мільйонниками є різниця. Вона в тому, що бюджет Кременчука набагато менший, ніж бюджет Одеси чи Харкова.

А по-друге, в цих містах свої кредитні тролейбуси вже давно отримали. От тільки до Кременчука, який уже виплачує кредит та відсотки за те, чого немає, ці тролейбуси з «Богдана» ніяк не доїдуть.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 218 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 589 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1327 0