Новини з 1996 року

Досі не відчуваєте запахів, хоча давно одужали? Медики пояснили, чому не варто панікувати

Артем Кузьменко 06 листопад 2020 10:50 294 0

Втрата нюху під час хвороби COVID-19 – це добрий знак. Про це повідомило видання «Главком», поспілкувавшись з лікарями.

Останні помітили закономірність, що цей симптом притаманний людям з легким перебігом хвороби. Важкі пацієнти рідше перестають відчувати запахи. Поки що у світі не фіксували таких випадків, щоб нюх після коронавірусу не відновився зовсім. Хоч таке бувало вкрай рідко як ускладнення після грипу.

Лікар-отоларинголог Юлія Дєєва пояснила, що вірус атакує рецептори в носі людини, що вловлюють запахи. Таким чином йому легше пробитися до організму. Вірус ушкоджує їх і відтак запахи до носа потрапляють, а рецептори не помічають цього.

Відповідно, мозок не отримує сигнал про те, що є якийсь запах.

 

«Відповідно в мозок немає сигналу, що є якийсь запах. Але проблема не з мозком, а з передатчиком. Передатчики, як правило, теж нормальні. Нерви, по яких іде збудження, вони не уражені. Уражені тільки клітини рецептори, які сприймають цей подразник. Це як навушники, які не увімкнути в комп'ютер», – каже Юлія Дєєва.

 

Блогерка Аня Лисенко відчула на собі ефект фантомного запаху. Через два місяці після одужання від COVID-19 дівчину почав переслідувати запах горілого, якого не відчуває більше ніхто. Такий ефект, кажуть лікарі, – добрий знак. Це означає, що все повертається до норми.

Втрата смаку пов'язана безпосередньо з нюхом. Кисле, солодке, солоне і гірке людина відчуває через рецептори язика, а от відтінки смаку – все заслуга носа.

Що робити, якщо ви досі не відчуваєте запахів? Просто чекати, коли нюх відновиться, і все. Лікарі просять пацієнтів не стимулювати носа різкими запахами. Це тільки нашкодить. Можна обпекти слизову оболонку і відтермінувати одужання.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1313 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1680 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2026 0