Новини з 1996 року

Доки слідчий прокуратури Полтавщини «втікав» від справи – помер головний свідок

Юлія Билина 14 вересня 2015 15:28 1199 0

Уже рік прокуратура Полтавської області «мурижить» кримінальне провадження стосовно тих міліціонерів, які, проводячи обшук яхт-клубу «Посейдон», повипивали там дорогий коньяк і повиїдали страви, призначені для чужого весілля. За цей час уже померла ключовий свідок – полтавська суддя Катерина Сорока, яка давала дозвіл на проведення обшуку.

Крюківський райсуд черговий раз зобов’язує прокуратуру таки розслідувати кримінальне провадження й знайти винуватців, які фактично розгромили ресторан яхт-клубу «Посейдон» під виглядом проведення там обшуку.

2 вересня суддя Крюківського райсуду міста С.Сьоря прийняв рішення скасувати протиправне закриття кримінального провадження слідчим обласної прокуратури В.Магдою. Юристи  родини Мельників сподіваються, що їм таки вдасться покарати тих невідомих у балаклавах, що поводилися як злочинці, а не міліціонери. А також тих, хто послав горе-міліціонерів на злочин. Хоча надії домогтися правди тануть з кожним днем. За півроку слідчий не спромігся навіть допитати одного з ключових свідків цієї справи – суддю Октябрського райсуду Полтави Катерину Сороку, чиїм рішенням прикривалися міліціонери, розповідає Олег Бублик, юрист телекомпанії «Візит» та родини Мельників. 

Жахливий розгардіяш та нестачу грошей виявила власниця яхт-клубу «Посейдон» Тамара Мельник у вересні минулого року, після того, як туди навідалися невідомі люди в балаклавах нібито для проведення обшуку після вбивства мера Кременчука та арешту директора «Візиту» Олександра Мельника. Ресторан яхт-клубу був розгромлений настільки, що не зміг більше відновити своєї роботи. Горе-міліціонери повипивали дорогі напої та поїли страви молодої пари, що збиралася в «Посейдоні» відсвяткувати своє весілля…

«Під час обшуку працівники міліції із ресторану вкрали гроші в сумі 7800 гривень, які були залишені клієнтами ресторану як завдаток для проведення банкету в ресторані «Посейдон», – розповідає Олег Бублик. –   А також були вкрадені гроші, які клієнти залишали як плату за номери готелю. Гроші зникли після того, як міліціонери в грубій формі виштовхали охорону та працівників ресторану».  Юрист згадує, як були шоковані співробітники, коли побачили ресторан після так званого обшуку: «недоїдки, пластиковий посуд, що всюди був розкиданий, пакети із соку валялися як сміття по всьому бару. Все це було зафіксовано на відео та на фотоапаратуру, після чого слідчий це зафіксував протоколом огляду. Сміття ми залишили як речовий доказ протиправної діяльності міліції.  Своїми діями працівники міліції підірвали авторитет правоохоронних органів».

Однак скарга, подана до прокуратури міста ще тоді, у вересні минулого року, ніяких результатів не дала. Прокуратура всіляко уникала розслідувати цю справу. За час, доки слідчий обласної прокуратури В.Магда намагався всіма правдами і неправдами швиденько закрити справу, померла від серцевого нападу суддя Катерина Сорока, що давала дозвіл на проведення обшуку. «Це ключовий свідок, який би міг багато чого пояснити по справі, – говорить Олег Бублик. – Адже Катерина Миколаївна буда досвідченою суддею. Вважаю, що працівники міліції її просто підставили у цій справі». Як відомо, рішення про дозвіл проводити обшук, яке пред’явили тоді невідомі в балаклавах, було оформлено без дати, містило помилки та чомусь завірялося печаткою міліції, а не суду, як має бути за законом.

Як відомо, справу про порушення під час арешту Олександра Мельника прокуратура Полтавщини так само гальмувала. Все це відбувалося, доки прокурором області був Ян Стрелюк. Нині ж, за інформацією юристів «Візиту», проти колишнього прокурора таки порушили кримінальну справу за звинуваченням у службовому недбальстві, а проти його першого заступника Юрія Кравченка  – за підробку документів у справі Мельника. Далі буде?

Теги: петиції

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись