Новини з 1996 року

Доказів немає, а людей і надалі тримають за ґратами. Резонансна справа нашого міста

Едера Бедьо 28 грудня 2015 11:24 1049 0

 

Доказів провини підозрюваних як не було, так і немає. Та прокурор і суддя, як за останню соломинку, хапаються за так званий «суспільний інтерес». Мовляв, громадськість зацікавлена в тому, щоб Олександр Мельник та інші арештовані за липовим обвинуваченням і надалі сиділи у в’язниці. Хоча навіть працівники СІЗО відзначають погіршення стану здоров’я директора «Візиту». Мельника тримають, щоб самим не сісти?

«Які є докази того, що Мельник спілкувався з Пасічним? Які є докази того, що Мельник передавав грошові кошти Крижановському, а той - Пасічному чи Кунику, а чи ще комусь? Які є докази (що досліджені вже або ще не досліджені, або маються десь у рукаві прокуратури), що вказують на те, що навіть якщо й була передача цих коштів, то вони були сплачені за вбивство? Й саме за вбивство Бабаєва?» – на всі ци питання, поставлені в Кобеляцькому райсуді адвокатом Романом Шапошником, що захищає Олександра Крижановського, прокурор облпрокуратури Дмитро Москаленко відповів однозначно: «Доказів немає». Однак він продовжує наполягати на продовженні арешту директору приватної телекомпанії «Візит», а також тим людям, яких прокуратура зарахувала до його спільників: Олександру Крижановському, Ігорю Пасічному та Ігорю Кунику. Аргументи? Та аргументи прості: суспільний інтерес. Мовляв, якщо зараз цим людям, доведеним умовами СІЗО до погіршення здоров’я, обрати більш м’яку міру запобіжного засобу, то громадськість буде дуже невдоволена… Оце практично й усі аргументи, що застосовує прокуратура Полтавської області, а за нею і голова Кобеляцького районного суду Ірина Омельченко на користь того, щоб і надалі тримати людей під вартою.

«Це не суд, а справжнє судилище, – ділиться своїми враженнями від побаченого Володимир Пилипенко, волонтер допомоги армії, директор ПАТ "Вепр". Він разом із правозахисниками Ніною Дашко та Людмилою Шаповаловою приїхали, щоб взяти на поруки директора «Візиту».

«У якості конвою приїхали якісь хлопці у незрозумілій формі. Невідомо навіть, чи зброю мають. Зате прокурора охороняли аж четверо озброєних людей! – розповідає В.Пилипенко побачене. Він вкотре наголошує: не вірить, що Олександр Мельник винний, готовий поручитися за нього. Взяти на поруки директора «Візиту» вкотре зголошується і народний депутат Юрій Бублик.

«Такий суд та прокуратура – це знущання над народом. Жодних доказів чи навіть зачіпок по справі немає, а вони тримають людину за ґратами. Ми виступили із клопотанням взяти Олександра Мельника на поруки. Але це ж ганебний суд, судилище», – ділиться враженнями волонтер.

Шокована побаченим і голова Комітету захисту конституційних прав громадян Людмила Шаповалова. Вона каже: правозахисникам просто позакривали роти й вигнали із зали, навіть не вислухавши.

«Прокурор не навів жодних обставин моєї причетності до злочинів, –  черговий раз обурюється Олександр Мельник. Всі ходять кругами… Я 16 місяців уже в СІЗО й чую одне й те саме». Як відомо, директор телерадіокомпанії "Візит" не раз заявляв, що ніяким чином не причетний до резонансних убивств мера О.Бабаєва та судді О. Лободенка. Відомо також, що ще в березні 2014 року він виграв усі суди (аж до Верховного) й зумів повернути собі телекомпанію, яку раніше намагався відібрати в рейдерський спосіб покійний нині мер Кременчука Олег Бабаєв. Убивство ж мера сталося значно пізніше - аж у липні. Захист Олександра Мельника не раз заявляв, що в ході слухання справи прокуратура так і не змогла надати жодного доказу, який би засвідчував вину О.Мельника.

Адвокати стверджують: у справі вбивства Лободенка сумнівний експерт  

Захисники не раз наголошували на низькій якості ведення слідства щодо обох резонансних убивств. На підтвердження цієї думки наводять аргументи. Зокрема, при дослідженні доказів щодо вбивства судді Олександра Лободенка спливла іще одна дивна обставина. "Ми заявили клопотання - викликати у судове засідання експертів, а також з’ясувати, чи один із експертів взагалі мав право проводити певні експертизи, -– розповідає адвокат Руслан Лазоренко. – Адже даних про нього взагалі немає в єдиному  державному переліку судових експертів». Нині суд повернув ці експертизи прокуратурі, поки що відмовившись визнати їх недопустимими доказами. Як буде далі – побачимо".

Навіть адміністрація СІЗО погоджується, що Мельник потребує лікування в стаціонарі

Занепокоєння у рідних директора «Візиту», а також адвокатів викликає стан здоров’я Олександра Мельника. Адже відомо, що він ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС і потребує регулярного лікування. Адвокат Р.Лазоренко говорить: адміністрація СІЗО за зверненням суду провела додаткові консультації з медиками. Ті підтвердили, що стан здоров’я пацієнта погіршується з кожним днем. Він потребує лікування в умовах стаціонару. (Раніше про негативну динаміку говорили провідні кардіологи області.) Усі ці висновки медиків адміністрація СІЗО надіслала суду. Та це зовсім не вплинуло на ситуацію. Головуюча Кобеляцького райсуду і надалі продовжує тримання хворої людини під вартою. Аргумент один і той же: суспільний інтерес, що, мовляв, переважає над правами людини… Як можна у цьому випадку захистити людину? Виходить, що ніяк. До речі, Олександр Мельник ще рік тому заявив: у нього складається враження, що його запроторили за ґрати просто, аби замордувати. То так воно  і є?

Юлія Билина 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2603 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2612 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3844 0