Новини з 1996 року

Догралися у вибори. У МІСЬКВИКОНКОМІ ПРОВЕДУТЬ ЗАКРИТИЙ «АУКЦІОН З ПРОДАЖУ» ДВОХ ГОЛОВНИХ ПОСАД МЕРІЇ

Олександр Курилов 28 жовтня 2015 10:07 1212 0

Переможці нинішніх виборів до Кременчуцької міської ради – перший заступник міського голови Віктор Калашник та віце-мер Малецький проведуть після 15-го листопада  закритий «аукціон з продажу» двох головних посад нашого міськвиконкому.

«Продаватимуть» обидва посади першого заступника міського голови та посаду секретаря міськради.

Однак гірше, що претендентів на ці дві посади – троє і як усе ділитимуть у мерії – не знають і самі автори майбутнього «аукціону».

Це у міському виконавчому комітеті й одночасно у найбільшій кременчуцькій бізнес-групі, представники якої керували виборами, намагаються підрахувати, що саме у них усіх з цим процесом агітації та виборів вийшло.

Однак чим більше всі диригенти дивляться на результати своїх зусиль, тим більше погіршується настрій.

І причин для такого достатньо.

Нинішня команда мерії, в принципі, досягла головного – «відігнала», бо конкурент,  як можна далі від міськвиконкому українського олігарха й нардепа Костянтина Жеваго.

Самого бізнесмена на виборах не було, тож за нього перепало кандидату на посаду мера й керівникові ПАТ «Кременчукм’ясо»  Ірині Дроздовій.

Однак на цьому всі досягнення нинішньої команди й завершуються. Бо поки з усіх сил переслідували одного, на фінішну пряму вийшли інші.

Унаслідку ж, результати виборів до Кременчуцької міськради  для їх організаторів більше стали схожими на піррову перемогу. Це коли перемога на виборах начебто є, а хто став переможцем – ніхто зрозуміти не може.

Натомість можна зрозуміти, хто програв і це в першу чергу самі переможці – пани Малецький та Калашник, які вийшли з виборів міського голови Кременчука  з надзвичайно малими результатами й вкрай куцим рейтингом серед мешканців нашого міста

Але більша біда для обох – серед депутатів міськради  практично відсутні родичі самих градоначальників та їхні висуванці. А це вже удар нижче пояса – куми, сини, невістки наших градоначальників депутатами за нинішніх умов не стали.

У підсумку  -  Віктор Калашник та Віталій Малецький отримали з цих виборів  такий депутатський корпус, представники якого у перший же зручний момент встромлять обом ножа в спину й скажуть, що все так і було.

Перше завдання для обох – утворити хоча б міськвиконком та призначити нового секретаря міськради та нового першого заступника міського голови. А це – при нинішніх результатах виборів у міську раду – практично нереальне завдання.

Звідси й майбутній аукціон, коли чисельність депутатських фракцій, які пропонують свої умови,  більше нагадує кубик Рубика, який скласти взагалі неможливо.

За тим, що вийшло  внаслідок виборів, – переможці не можуть скласти нову команду мерії, яка б мала більшість голосів для прийняття рішень у будь-яку «погоду». 

За результатами цих виборів, для обрання  нового міськвиконкому слід запрошувати за один стіл депутатів від «Опозиційного блоку», «Солідарності», партії Поручнів та «Рідного міста» й «Батьківщини». Інакше через відсутність більшості 23 голосів депутатів «за» – цей кубик Рубика, що має назву Кременчуцька міська рада, докупи не скласти ніколи.

Але як у цьому випадку поділити дві головні посади між трьома партіями – кому з них дістанеться посада секретаря мерії, а кому - першого заступника, при тому, що та ж посада – заступник міського голови з УЖКГ й даром нікому не потрібна? Саме це і є головним питанням нашої мерії, де нині складають депутатську більшість. І то це за умови, що та ж «Солідарніст» в особі Віктора Калашника не почне вимагати більшого.

Останнє, про що варто додати, – нові партії: «Укроп», «Самопоміч», Радикальна партія взагалі опиняються поза майбутнім аукціоном.

Що, врешті-решт, і правильно, бо поділ двох найголовніших посад між усіма учасниками виборів – це справа взагалі неможлива. У міськвиконкомі й так не знають, як поділити два на три й так, щоб усі були задоволені.

P.S. Як відомо, у Кременчуці на виборах до міської ради місця в міськраді серед представників партій розподілилися так :

- Самопоміч - 3 місця,

- Радикальна партія – 4 місця,

- Опозиційний блок - 7,

- Поруч - 7,

- Батьківщина - 4,

- БПП «Солідарність» - 6,

- Укроп - 5,

- Рідне місто - 6.

Усього виходить 42 депутати міськради.

 

       

 

Теги: Місцеві вибори 2015Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись