Новини з 1996 року

Дочекалися. НБУ ввів в обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні. ФОТО

Валерія Макряшина 27 квітня 2018 11:18 1562 0

У Монетному дворі створили необхідну кількість монет номіналом 1 та 2 гривні. Введення нових монет в обіг відбудеться за планом. Також з’явилися нові реальні фото монет на фоні паперових купюр, які вони замінять.

Сьогодні, 27 квітня, Нацбанк України вводить в обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні.

Представники банку нагадали, що нові монети сріблястого кольору досить легкі й невеликого розміру, що не має спричинити дискомфорту їх власникам.

«Працюючи над їхнім дизайном, ми вирішили бути послідовними та зберегти портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю в 1 гривню зображено портрет князя Володимира Великого, 2 гривні – князя Ярослава Мудрого», – прокоментував директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Він також зауважив, що монети виконані зі сталі з гальванічним покриттям, що економічно вигідно.

Як зазначалося раніше, монети поступово замінять купюри аналогічного номіналу. Причина цього, як відзначили в НБУ, - швидке зношення паперових грошей та збільшення безготівкових операцій.

Також в обігу з’являться монети номіналом 5 та 10 грн, які замінять п’яти та десятигривневі купюри. Їх українці побачать упродовж 2019-2020 років. Раніше в Монетному дворі показали процес карбування нових монет.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1038 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1916 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 896 0