Новини з 1996 року

До уваги кременчужан: заборону учню вийти під час уроку можуть визнати катуванням

Валерія Макряшина 12 листопад 2018 17:00 1396 0

Дії вчителя, який не дозволив учню вийти в туалет під час уроку, можуть бути визнані судом як аморальна поведінка та жорстоке поводження, за які він має бути покараний і навіть звільнений.

Про це повідомляє юрист громадського об'єднання "Батьки SOS" Роман Бондаренко.

За словами чоловіка, в цьому випадку використовується норма Конституції України про те, що "ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому поводженню, що принижує його гідність, чи покаранню".

У своєму блозі в мережі Facebook Роман Бондаренко пояснює, що дитина має право виходити в туалет, навіть не піднімаючи руку й не оголошуючи на увесь клас своє прохання.

"Дитячий сором, біль, фізіологічні й моральні травми. Заради чого? Щоб привчити до дисципліни чи, може, щоб насолодитися владою над меншими й слабшими. Як же людяність, доброта, любов? Цього мають навчати в школі чи, може, ненависті до вчителів? Не кажіть потім: "Ви не поважаєте вчителів. Ви погано виховуєте дітей", – пише юрист.


Він наводить приклади із судової практики, коли вчителі були покарані за те, що не пустили дитину в туалет.

Так, у Рогатині Івано-Франківської області вчитель у 2013 році не відпустив ученицю в туалет, унаслідок чого вона зазнала "фізичного болю та психологічних страждань".

За скаргою батьків до суду вчителя звільнили. Такий вчинок, на думку суддів, виглядає як знущання над неповнолітньою особою, яка залежна від учителя через формальні стосунки між ними.

Апеляційний суд, до якого звернувся вчитель за скасуванням вироку, не задовольнив його позов і визнав рішення суду першої інстанції справедливим.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись