Новини з 1996 року

До уваги кременчужан! В Україні хочуть скасувати трудові книжки

Іона Харченко 09 жовтня 2019 17:40 346 0

Сьогодні, 9 жовтня, Уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, що скасують обов'язковість трудових книжок.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив міністр КМУ Дмитро Дубілет.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроєкт і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок», – ідеться в повідомленні.

За його словами, за умови прийняття парламентом цього законопроєкту, громадяни не будуть зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти чи зберігати.

«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є й так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат уже використовуються саме ці дані», – наголосив Дмитро Дубілет.

Він зазначив, що громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо йому важливо перевірити стаж того, хто влаштовується на роботу, з офіційних реєстрів.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися електронним цифровим підписом. Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди й BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи», – зазначив Дубілет.

Представник уряду також наголосив, що якщо в людини є трудовий стаж до 2000 року, то буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку, як носій інформації, не буде потреби.

Якщо хтось усе ж захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж у трудових книжках, забороняти влада не буде.

Дубілет сподівається, що прийняти закони, відповідні постанови вийде найближчим часом, і тоді запустити все технічно можна буде вже в цьому році.         

 

 

   

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 779 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 838 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 1038 0