Новини з 1996 року

До уваги кременчужан! В Україні хочуть реформувати прожитковий мінімум

Іона Харченко 15 жовтня 2019 17:15 279 0

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила концепцію реформування прожиткового мінімуму в Україні.

«Ініціатива передбачає «відв’язку» понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму. При цьому пенсії та допомога малозабезпеченим сім’ям залишаться єдиними видами виплат, «прив’язаними» до прожиткового мінімуму. Розмір усіх інших виплат пропонуємо встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх щороку при прийнятті Державного бюджету»,  – заявила міністр.

За словами Юлії Соколовської, така реформа (відв'язка від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомоги. Для деяких категорій населення розмір виплат навіть збільшиться.

«У той же час це дозволить нам реально допомогти сім'ям – щоб вони жили не нижче рівня бідності. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям стане ефективнішою. Для сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться», – підкреслила міністр.

Дана ініціатива була представлена для обговорення на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Як зазначила голова Комітету Галина Третякова, пропозиція Міністерства соціальної політики свідчить про бажання нового керівництва «проводити справжню соціальну політику та реально допомагати тим українцям, які цього справді потребують».

Водночас перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк назвав пропозицію «революційною» і такою, що справді може змінити життя людей на краще.

На засіданні сторони домовилися про проведення громадських та комітетських слухань на цю тему для формалізації пропозиції та оформлення її у відповідний законопроект.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2379 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 95 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 268 0