Новини з 1996 року

До уваги кременчужан: шахраї розсилають СМС від імені банків, пропонуючи «державну допомогу»

Валерія Макряшина 08 квітня 2020 14:10 638 0

Національний банк України повідомляє про те, що шахраї масово розсилають СМС-повідомлення від імені банків із пропозицією отримати нібито «державну допомогу».

«Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу інформацію. Зміст таких повідомлень може дещо різнитися, проте їх мета однакова – отримання персональних відомостей про громадян та їхні платіжні картки», – повідомляє пресслужба Нацбанку.

Національний банк застерігає: не відповідайте на такі повідомлення; не телефонуйте за вказаними номерами; не переходьте за посиланнями, що містяться в таких повідомленнях; не розголошуйте та не пересилайте нікому в жодному разі свої персональні дані, термін дії платіжної картки та код безпеки CVC (три цифри на звороті картки).

«Працівники банків не мають права та повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карток, динамічні коди підтверджень платежів та будь-яку іншу інформацію стосовно ваших рахунків», – наголошують у Нацбанку.

У разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних чи інших державних виплат (зокрема одноразової допомоги в розмірі 1000 грн) банки не телефонують клієнтам, не пишуть СМС-повідомлень, не запитують номер платіжної картки, термін її дії та інші персональні дані.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1980 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2548 0