Новини з 1996 року

До уваги батьків: які медичні довідки потрібні школярам до 1 вересня

Людмила Скачко 13 серпня 2019 15:05 345 0

Перед початком нового навчального року дитина має пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначить групу для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Які довідки потрібні для відвідування школи:

1. Довідка форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду".

Таку довідку видає педіатр чи сімейний лікар після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.  

У довідці для школи лікар зазначає:

- прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;

- місце проживання дитини, телефон батьків;

- найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;

- дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);

- висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків у цій довідці може бути зроблено відповідний запис);

- групу для занять фізичною культурою;

- рекомендації.

2. Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень".

Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитися з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані в карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.

Водночас у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо в навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли в нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення - планові чи пропущені.

Профілактичний візит до вашого лікаря - чудова нагода проконсультуватися щодо профілактики хвороби в школі, фізичного навантаження та здорового харчування.

Усі послуги в педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, - безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров’я.

І головним є те, що медична карта, яку раніше потрібно було приносити разом з усіма довідками до школи, - не потрібна. 

"Медична карта дитини" (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна - дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатися поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало в березні 2018 року.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 285 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 393 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 522 0