Новини з 1996 року

До тарганів кременчужан заступнику начальника УЖКГ нема діла - в її квартирі своїх вистачає

Марина Баніт 30 червня 2017 18:10 589 0

 

Мешканці Кременчука звернулися до "Програми Плюс" з проханням роз’яснити, що робити з епідемією тарганів у місті.

І мова тут не про скарги минулих років. Ті тарганчики не йдуть ні в яке порівняння з тарганами цього року. Ось що розповіли кременчужани:

«На вулиці - ніч. Вийшли після задушливого дня на вулицю з ліхтариком. І ненароком посвітили на багатоповерхівку з боку будівлі. Раптом побачили, як налякані таргани неймовірно великого розміру затамували подих і завмерли, дивлячись на нас. Від думки, що їх помітили, істоти почали тулитися один до одного. Ми в свою чергу з переляку, огиди та здивування тулилися теж один до одного. Якби не ніч, то закричали б від цієї бридкої картини.

У нашому кварталі таргани вдень бігають від будинку до будинку – в гості до сусідів. Тобто по дитячому майданчику, по гойдалках, по лавочках, по столах вони гуляють досить сміливо. Вони в під’їздах, ліфтових шахтах, каналізації, на дахах, у підвалах. Щоб ці істоти не потрапляли в квартири, ми на всі отвори ставимо сітки. За лазутчиками, яким усе ж таки вдається пролізти в житло, бігаємо з капцями, поки не вб’ємо.

Минулого року ми замовили послугу – в нашому будинку труїли цих істот. Ми з мешканцями ОСББ домовилися, що за власний кошт поборемо тарганів. Відповідна служба потруїла увесь будинок, а на додачу кожен у квартирі посипав отруту.

До зими таргани зникли. Взимку почали з’являтися знову, а те, що ми побачили сьогодні, примусило тремтіти від огиди. У п’яти будинках, що поруч, є таргани. Всі борються, але програють.

В Інтернеті є досить багато відео, скарг, фотографій про кременчуцьких тарганів.

Проблема в тому, що поки один будинок труять, таргани ховаються по сусідах або в каналізацію. Потім, коли труять наступний, – вони повертаються.

Проблема вже переростає в досить серйозні масштаби.

Судячи з інформації в Інтернеті та ЗМІ, таргани є в багатьох будинках міста.

- Донесіть до влади – таргани вже стали епідемією, з якою треба боротися не окремими будинками, а всім містом разом», - попросили кременчужани.

 

Отже "Програма Плюс" зателефонувала начальнику УЖКГ Івану Москалику. Секретар пояснила, що він захворів і дала телефон його заступника – Бутенко Катерини.

 

Пані Бутенко не була дуже ласкавою і навіть кинула трубку одразу. А все через запитання кореспондента:

що робити з тарганами, які вже бігають по вулиці, як члени суспільства?

 Але хто телефонує, пані Бутенко не знала, тому казала, як думала. Відповідь пані Бутенко спочатку була не раціональною, вона пояснила, що в неї теж були в квартирі таргани, ніяких проблем вона не бачить, порадила використовувати засіб певної марки в квартирах, нею перевірений, – їй допомогло. Також порадила прибирати квартиру і не створювати з цього проблем. Коли кореспондент наполягала на тому, що проблема надто ширша, вона порадила викликати спецслужбу. Але дізнавшись, що до неї телефонують зі ЗМІ, – кинула слухавку, - мовляв, нікому нічого вона не повинна пояснювати.

Але через кілька хвилин їй довелося відповісти на повторний телефонний дзвінок.

Кореспондент наполягала, щоб пані Бутенко дослухала проблему і прийняла до уваги звернення.

Тож з другого разу пані Бутенко згадала, що вона все ж таки посадова особа і заступник начальника УЖКГ. Тож наступною її відповіддю стало роз’яснення, що якщо кременчужани вбачають проблему з тарганами в місті такою, що виходить за межі підконтрольності, вони мають звернутися із заявою до начальника УЖКГ у письмовому вигляді. За наявності декількох звернень вони будуть мати, над чим предметно міркувати.

У разі надходження скарг УЖКГ почне діяти, бо наразі про проблему вони не знають.

Але якщо не почнуть діяти, то вже місцеві жителі висловили намір показати проблему управлінцям зблизька: назбирають тарганів у коробочку та принесуть у кабінет і покажуть наглядно, яка це «не проблема».  

 Отже, якщо мешканці вашого будинку зверталися до «Житлорембудсервісу» або «Міста для людей»  і у вашому будинку було проведено дезінфекцію, але це не дало результату, наступним кроком має бути заява до УЖКГ на ім’я Москалика Івана Володимировича. Телефон управління УЖКГ - 2-12-06.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись