Новини з 1996 року

До Кременчука прибув колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов

Anastasia 07 липня 2015 17:02 673 0

Сьогодні до Кременчука прибув колишній радник російського президента Андрій Ілларіонов. Відомий економіст був радником Володимира Путіна з 2000 по 2005 рік. До нашого міста він завітав із презентацією книги Гійома Боплана «Опис України». Андрій Ілларіонов зазначив, що хотів, аби у Кременчуці була вулиця імені Боплана, пам’ятник БопланУ… Вже тільки наприкінці зустрічі економіст пояснив, що Кременчук є центром України, тому саме тут можна почути думки людей, які вирують усією країною. Він зазначив, що усе «сходиться» у нашому місті, а тому зрозуміти загальну картину також можна тут.
Із журналістами економіст обговорював війну на Сході України. Ілларіонов зазначив, що, на його думку, є тільки два виходи із ситуації для України - це виграти війну або здатися. Щодо останнього, то потрібно бути готовим до того, що посягання на суверенітет України може продовжитися. А якщо воювати, слід бути готовим до того, що війна може тривати і 10, і 50 років. Що якщо оборонятися, то потрібно йти тільки до кінця. На запитання, як можна виграти війну, коли в країні не розвивається економіка, не працюють підприємства, а сама армія фінансується ну дуже «колосально», він розповів про реальні «цифри».  
«В Україні з бюджету на армію раніше було виділено 1% ВВП, - говорить Андрій Ілларіонов. – У бюджеті на 2015 рік – 5%. Чи це дійсно так, стане відомо наприкінці року. Для порівняння: Росія на війну з Україною витрачає 10% ВВП. Тому дійсно, різниця між фінансовою підтримкою оборони є. Коли армія фінансувалася одним відсотком, велику роботу у допомозі робили волонтери і люди, які добровільно щось намагалися надати».
Також Андрій Ілларіонов вважає, що допомогти Україні вийти з кризи можуть правильні економічні реформи. Особисто він звертався з пропозиціями до влади, проте залишився не почутим. Насамперед, він вважає, що вихід країни з кризи пов'язаний зі зміною економічної політики, а не ментальності людей. Такий висновок він зробив, спостерігаючи за розвитком інших країн. Також він зазначив, що будь-яка країна переживає часи розвитку, спаду та нарощування економіки. Одним із найяскравіших прикладів є Аргентина, яка мала такий великий період розвитку, що уся Європа з’їжджалася туди, а не до США. А вже багато років потому переживає «сувору» кризу.

Анастасія Лисенко  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись